Liepājniece Marija Dēklava svin 106. dzimšanas dienu

Daudz laimes liepājniecei Marijai Dēklavai, kura pirmdien, 24. februārī, svin savu 106. dzimšanas dienu! Marijas kundzes dzīves gājums bijis ražens ne tikai darbos, bet arī nākamās paaudzes turpināšanā. Simtgadniece augusi septiņu bērnu ģimenē un pati var lepoties, ka piedzīvojusi nu jau piekto bērnu un mazbērnu paaudzi. Marijas kundzei ir astoņi dēli un viena meita, 25 mazbērni, 15 mazmazbērni. Katru gadu pieaugot arī mazmazmazbērnu un mazmazmazmazbērnu pulciņš, sociālajā tīklā "Facebook" vēsta Liepājas pašvaldība.

Marija Dēklava atzīst, ka joprojām jūtoties labi, nekas nesāpot, tikai staigāt kļuvis grūtāk. Lielākā daļa mūža pavadīta laukos – "brīvībā un svaigā gaisā". Simtgadniece dzimusi Gaviezes muižā, kur darba gaitas sākusi jau septiņos gados, ejot ganos. Padsmitnieces gados sākusi strādāt pie saimnieka, līdz apprecējusies un pārvākusies uz vīra jaunsaimniecību. Vēlāk strādājusi kolhozā "Brīvība" par slaucēju un lopkopi. Laulībā saticīgi nodzīvots līdz Zelta kāzām, bet pēc vīra nāves pārcēlusies uz Liepāju pie meitas. Šobrīd pilsētā nodzīvoti vairāk nekā 30 gadi.

Māju rotā arī jubilāres pašas darinātie tamborējumi un adījumi. Marijas kundze ar rokdarbiem savulaik nodarbojusies ļoti aktīvi, tāpat arī dejojusi veco ļaužu deju kolektīvā kopā ar vīru.

Mariju Dēklavu lielajā jubilejā pašvaldības vārdā sveica arī Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, kundze kopā ar ziediem un sveicieniem saņēma arī Liepājas pilsētas domes svētku pabalstu 150 eiro apmērā, kāds tiek piešķirts visiem 100 gadu vecumu sasniegušiem liepājniekiem veselības saglabāšanai un uzlabošanai.

Pašvaldība aicina visus liepājniekus būt atsaucīgiem un informēt domi, ja kādam no tuvinieku vai radu loka tuvojas simts vai vairāk gadu jubileja. 2019. gadā svētku pabalstu 100 un vairāk gadu jubilejā piešķirts sešiem liepājniekiem.

Personas iesniegums par svētku pabalstu jānogādā Sociālajā dienestā mēnesī, kad sasniegti simts un vairāk gadi. Iesniegums tiek pieņemts arī personas mājās, iepriekš par to informējot Sociālā dienesta darbiniekus. Tāpat iesniegumu Sociālajā dienestā var nogādāt personas radinieks, kaimiņš vai paziņa.

Pievieno komentāru

Liepājā