Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājniece Laura Kraveca gūst starptautiskus panākumus

Kā ziņo 40. starptautiskā bērnu mākslas konkursa - izstādes "Lidice 2012" mājaslapa, apbalvoto vidū ir arī Laura Kraveca. Viņas veidota fotogrāfija tika iesniegta konkursam līdz ar citiem nacionālās atlases kārtas uzvarētājiem.

Lauras darbs, kas tika atzīts par vienu no labākajiem konkursa Latvijas atlases kārtā, tagad tas ir iekļauts starptautiskajā izstādē, kas līdz 31. oktobrim skatāma Lidicē, bet pēc tam ceļos uz Rīgu.

Laura Kraveca apmeklē Liepājas Bērnu un jaunatnes centra "Spārni" fotopulciņu, ko vada fotogrāfs, J. Čakstes 10. vidusskolas mājturības skolotājs Hardijs Kulmanis. Laura šogad pabeidza J. Čakstes 10. vidusskolas 7.a klasi.

Konkursam tika iesniegti 26 064 darbi no 67 valstīm, žurijai vērtēšanai tika piedāvāti 1434 darbi. Kopā piešķirtas 269 medaļas. No tām 10 ir Latvijai, 75 darbi saņēmuši atzinību. Nacionālajā atlases kārtā sekmīgi startēja arī kalētnieki.

Konkursam - izstādei šis ir jubilejas gads, turklāt tiek atzīmēta arī 70. gadskārta kopš traģiskajiem II Pasaules kara notikumiem, kad 1942. gada 10. jūnijā fašistiskās Vācijas karaspēks burtiski noslaucīja Čehijas ciemu Lidici no zemes virsmas, vispirms izrēķinoties ar tās iedzīvotājiem - 173 vīrieši tika nošauti, sievietes un bērni tika izšķirti un aizvesti uz koncentrācijas nometnēm. No 105 bērniem izdzīvoja 17, Lidicē ir izveidots īpašs memoriāls arī tieši karā bojā gājušo bērnu piemiņai. Viens no godināšanas pasākumiem ir arī ikgadējais radošo darbu konkurss.

Pievieno komentāru

Liepājā