Liepājas vokālais ansamblis "Gaismiņa" iegūst "Grand Prix" starptautiskā koru konkursā

No 14.- 17.maijam Lietuvas pilsētā Kauņā norisinājās 5. starptautiskais koru konkurss "Kaunas Cantat 2015". Konkursā piedalījās kori no Baltkrievijas, Itālijas, Čehijas Republikas, Krievijas, Vācijas, Igaunijas un Lietuvas. Latviju pārstāvēja Liepājas vokālais ansamblis "Gaismiņa" (mākslinieciskā vadītāja Dzintra Orba, vokālā pedagoģe Ieva Dreimane), Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas sieviešu koris, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris "Vivace", kā arī meiteņu koris "Spīgo" no Jelgavas.

Vokālo ansambli "Gaismiņa" pārstāvēja tā vidējā un vecākā grupa. Uz "Grand Prix" finālu tika izvirzīti 7 kori, kur sīvā cīņā vokālā ansambļa "Gaismiņa" vecākā grupa 13 meiteņu: Annija Evelīna Berga, Kristīne Šmiukše, Ilze Migliniece, Sabīne Ošs-Ervica, Kate Krūma, Marika Maslovska, Katrīna Ročāne, Helēna Eglīte, Marta Keidāne, Izabella Ozola, Laima Grasmane, Vita Liepiņa, Paula Agloniete sastāvā, izcīnīja "Grand Prix" kausu. Savukārt ansambļa "Gaismiņa" vidējā grupa konkursā ieguva sudraba diplomu.

Ansamblis "Gaismiņa" ieguva arī "Kauņas pilsētas simpātijas balvu", kā arī žūrijas priekšsēdētāja Andrea Angelini (Itālija) specbalvu- uzaicinājumu piedalīties starptautiskajā koru konkursā Rimini pilsētā Itālijā, kas norisināsies no 24.-27.septembrim. Starptautiskajā koru konkursā Itālijas pilsētā Rimini meitenēm būs jādzied 14 dziesmas un mēģinājumi noritēs visas vasaras garumā.

Meitenēm šis konkurss sniedza brīnišķīgu pieredzi un ticību saviem spēkiem. Ansambļa vadītāja Dzintra Orba uzsver, ka "mums ir prieks, ka esam nesuši Liepājas vārdu pasaulē. Ievērojamais sasniegums ir, pirmkārt, jauno dziedātāju, viņu muzikālo pedagogu un vecāku kopdarbs. Dziedāšana ir ne tikai saturīga brīvā laika pavadīšanas iespēja - tas ir dzīvesveids, neatkarīgi no jaunieša izvēlētās nākotnes profesijas, viņi turpina dziedāt dažādos koros un ansambļos, turpina savas personības pilnveidi. Savukārt dalība konkursos sniedz ne tikai gandarījumu, bet arī apliecinājumu profesionālajai izaugsmei ".

Vokālā ansambļa "Gaismiņa" dalībnieki, pedagogi un vecāki ir pateicīgi atbalstītājiem - Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāja vietniekam izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnim Vitkovskim, tūrisma aģentūrai "Ap Sauli" un Liepājas pilsētas Domei. Mēs vēlamies teikt Paldies arī visiem mūsu līdzjutējiem par ticību mūsu varēšanai.

Vokālā ansambļa "Gaismiņa" mākslinieciskā vadītāja Dzintra Orba  un vokālā pedagoģe Ieva Dreimane

Pievieno komentāru

Liepājā