Liepājas vidusskolu audzēkņi diskutē par atkritumu šķirošanas priekšnosacījumiem Liepājā

Ceturtdien, 12.decembrī, projekta „Domā par nākotni!” ietvaros Liepājas Jauniešu mājā notika paraugdebate un diskusija par atkritumu šķirošanas priekšnosacījumiem Liepājā, informē Liepājas dome.

Diskusijā iesaistījās piecu Liepājas vidusskolu audzēkņi, biedrība „Sabiedrības attīstības centrs”, Liepājas debašu klubs, Liepājas pilsētas Domes Vides un veselības daļas speciālisti un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA „Liepājas RAS” pārstāvji.

Paraugdebates tēma bija „Atkritumu šķirošanai Liepājā ir/nav visi nepieciešamie priekšnosacījumi”, to demonstrēja Liepājas 15.vidusskolas debatētāju komanda, kuri aizstāvēja pozīciju, ka Liepājā nav visi priekšnosacījumi atkritumu šķirošanai, un Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas debatētāju komanda, kas pārstāvēja pozīciju, ka Liepājā ir visi priekšnosacījumi atkritumu šķirošanai. Uzvaru debatē guva Liepājas 15.vidusskola.

Pēc debates notika pārējo dalībnieku diskusija par to, kas veicina un kas, gluži pretēji, kavē atkritumu šķirošanu. Kopīgās diskusijas rezultātā jaunieši nonāca pie secinājuma, ka galvenais šķērslis atkritumu šķirošanai ir iedzīvotāju motivācijas un informētības trūkums. Jaunieši rosināja, ka jāizglīto ir ne tikai skolas vecuma bērni un jaunieši, bet arī pieaugušie, kā arī publiskajās telpās, piemēram, Jauniešu mājā jārada veicinoša vide atkritumu dalītai savākšanai. Diskusija noslēdzās ar tās vadītāja Ata Egliņa-Eglīša vēlējumu, lai pienāk diena, kad atkritumu šķirošana ir tikpat pašsaprotama lietā kā ēšana vai apģērbšanās un sabiedrībā nebūtu diskusiju par to, vai tā vispār ir nepieciešama.

Jauniešu sniegtos priekšlikumus Vides un veselības daļas un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu speciālisti iespēju robežās centīsies ieviest dzīvē.

Uzziņai: Biedrība „Sabiedrības attīstības centrs” sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu, Liepājas pilsētas Domes Vides un veselības daļu , SIA „Liepājas RAS”  un atkritumu apsaimniekošanas kompāniju „Nordia” īsteno projektu „Domā par nākotni!”.

Projekta mērķis ir  veicināt Liepājas sabiedrības vides izglītību un audzināšanu, iesaistot skolas vecuma bērnus un jauniešus atkritumu šķirošanas akcijā „Domā par nākotni!”, lai veidotu izpratni par atbildīgu dzīvesveidu un šķirošanas ietekmi uz vides veselību un nākotni. Kopējās izmaksas ir LVL 1907,00.

Noslēguma pasākums notiks 19.decembrī plkst. 15.00 Domes Lielajā zālē.

Pievieno komentāru

Liepājā