Liepājas vidusskolēniem vislabākie rezultāti angļu un latviešu valodas eksāmenos

Šogad Liepājas vidusskolēniem vislabākie rezultāti bijuši angļu un latviešu valodas obligātajos centralizētajos eksāmenos, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Liepājā šogad vispārējās vidējās izglītības sertifikātus saņēma 1162 skolēni, vēsta LETA.

Par 4,99% uzlabojies skolēnu sniegums centralizētajā eksāmenā angļu valodā. Gandrīz puse absolventu jeb 148 no 335 angļu valodas eksāmenu nokārtojuši virs 80%. Labākie rezultāti bijuši Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas (81,1%), Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas (80,73%) un Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas (77,1%) skolēniem.

Zināšanu līmenis paaugstinājies arī latviešu valodā - vidējie rezultāti, salīdzinot ar pagājušo gadu, uzlabojušies par 5,41%, bet virs 80% eksāmenu nokārtojis 51 izglītojamais. Labākie rezultāti latviešu valodā bijuši Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas (71%) audzēkņiem.

Matemātikas eksāmenā rezultāti, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, gan ir par 1,4% zemāki. Labākie rezultāti bija Liepājas Valsts 1.ģimnāzijai (45,3%), Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolai (40,8%) un Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolai (36,6%). Pirmo reizi kāds no liepājniekiem - Alekss Daniels Šipicins no Liepājas Liedaga vidusskolas - ieguvis 100% vērtējumu.

Visaugstāko vidējo vērtējumu centralizētajos eksāmenos (virs 85%) šogad ieguvuši divi skolēni - Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas absolventi Lūkass Teofils Valcis (kopējais rezultāts eksāmenos 96,67% ) un Markuss Rihards Dzintars (89%). Valcis šogad piedalījās arī Baltijas 26.informātikas olimpiādē, kas tiešsaistes režīmā norisinājās no 20.jūlija līdz 22.jūlijam un kurā piedalījās 71 skolēns no 11 valstīm, norādīja pašvaldībā.

Detalizēti eksāmenu rezultāti būs augusta beigās, kad tiks izskatīti apelācijā pieteikto darbu rezultāti un saņemti rezultāti papildtermiņā kārtotajiem eksāmeniem.

9.klašu skolēniem eksāmeni nebija obligāti jākārto Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas dēļ, tādēļ tikai 53 skolēni no mazākumtautību izglītības iestādēm kārtoja eksāmenu latviešu valodā. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu rezultāts ir uzlabojies un sasniedzis 69%.

Pievieno komentāru

Liepājā