Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas vicemērs mākslas un mūzikas skolu apvienošanā saredz iespēju attīstīt radošās industrijas

Patlaban Liepājā strauji attīstās gan formālā, gan neformālā radošo industriju kustība, un Liepājas Dizaina un mākslas skolas apvienošana ar Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolu varētu pozitīvi ietekmēt nozares attīstību. Šādu viedokli "Rietumu radio" pauda Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis (Liepājas partija).

"Abu skolu apvienošana jāskata dažādos aspektos - kā tiek apsaimniekoti nekustamie īpašumi, kāds būtu veiksmīgākais administratīvais modelis," sacīja Vitkovskis. "Skolu darbības optimizēšana arī varētu atbrīvot finanšu resursus mācību programmu tālākai attīstībai."

Viņš gan uzsvēra, ka patlaban notiek diskusijas par radošā kompetenču centra izveidi, kurās iesaistīta Kultūras ministrija (KM), Liepājas pašvaldība un abas izglītības iestādes, un tiek izvērtēti šīs ieceres ieguvumi un trūkumi.

"Pašvaldība ir iesaistīta šajā procesā, un esmu arī pozitīvi pārsteigts, ka abas izglītības iestādes ir atvērtas šim procesam un aktīvi tajā piedalās," sacīja Vitkovskis. "Domāju, ka rezultāts būs veiksmīgs un Liepājā radošo kompetenču centrs tiks izveidots, un tas pozitīvi ietekmēs radošo industriju attīstību pilsētā."

Jau ziņots, ka KM līdz 2020.gadam plāno Latvijā izveidot sešus profesionālās kultūrizglītības kompetences centrus, no kuriem divi atrastos Rīgā, bet pārējie - Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē un Cēsīs.

Liepājas Mūzikas vidusskolu un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolu plānots reorganizēt līdz 2016.gada septembrim.

Koncepcijas īstenošanai plānotie finanšu avoti ir valsts un Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums. Koncepcijā noteikto atbalsta virzienu finansēšanai var tikt piesaistīts arī citu avotu finansējums, skolām iesaistoties projektos.

Plānots piesaistīt finansējumu 20 miljonu eiro apmērā, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums būtu 17 miljoni eiro un Nacionālais publiskais finansējums - trīs miljoni eiro.

2018.gadā, izvērtējot pirmo profesionālās izglītības kompetences centru izveidošanas un īstenošanas kārtu rezultātus un praksi, KM pieļauj kompetences centru izveides trešās kārtas sākšanu, kurā izskatītu iespēju par profesionālās izglītības kompetences centriem kļūt arī citām mākslas un mūzikas vidusskolām.

Valdības komiteja KM sagatavotajai rediģētajai koncepcijai pirmdien, 5.janvārī, vēl zaļo gaismu nedeva. Jautājuma izskatīšana tika uz nedēļu atlikta, jo par to vēl nepieciešams diskutēt.


Pievieno komentāru

Liepājā