Liepājas velomaratonā varēs iepazīt vēsturisko Karostas apkaimi

Liepājas velomaratonā 15. augustā aicina iepazīt unikālo Karostu, obligātu apskates objektu ikvienam kultūras, vēstures un arhitektūras piekritējam.

Liepājas velomaratonā būs četras distances: “DION” 84km Sporta brauciens būs nopietns izaicinājums profesionāliem velosportistiem, ‘’Turkish Airlines‘’ 42km Tautas distance būs lielisks aktīvās atpūtas veids riteņbraukšanas entuziastiem, turpretī ‘’Balticmarathons’’ ģimenes braucienā būs īpaši gaidītas gan ģimenes gan individuālie dalībnieki , bet bērni līdz 12 gadu vecumam aicināti piedalīties LEGO bērnu distancēs (500m-1km). Visas distances vedīs cauri Karostas rajonam, sniedzot iespēju iepazīt unikālo vēsturisko teritoriju no cita skatu punkta gan kurzemniekiem, gan viesiem.

Karostas militārajam kompleksam ir gara un aizraujoša vēsture. Tās pirmsākumi meklējami Krievijas impērijas laikā, kad 19. gadsimta beigās cars Aleksandrs III pavēlēja ierīkot plašu militāro ostu. Teritorijā tika izbūvētas militārās fortifikācijas, cietoksnis, plašs pazemes tuneļu labirints, grandioza pareizticīgo baznīca, kā arī elegantas dzīvojamās un publiskās ēkas cara armijas virsnieku un karavīru vajadzībām pēc tā laika jūgendstila arhitektūras labākajiem paraugiem. Latvijas valsts neatkarības laikā Karostā tika izvietota jaundibinātās Latvijas armijas Kurzemes divīzija, kuru vadīja leģendārais pulkvedis Jānis Balodis. Līdz ar Latvijas okupāciju, Karostā izvietoja PSRS armijas bāzi, un padomju kara flote to izmantoja Otrajā pasaules karā kā štābu. Pēc kara beigām Liepājas Karosta bija pilnībā slēgta teritorija, kurā mitinājās tikai armijas ģimenes. 1994. gadā pēc krievu armijas spēku aiziešanas no Latvijas Karostas grandiozās, bet diemžēl nolaistās militārās būves palika neapdzīvotas, un šodien kalpo kā Eiropas līmenī unikāls vēsturisks tūrisma objekts.

Liepājas velomaratons būs svētki ne tikai riteņbraucējiem, bet ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim. Pasākuma epicentrā visas dienas garumā skanēs mūzika, būs pieejamas bezmaksas bērnu atrakcijas, velosipēdu testi, degustācijas, ēdieni un dzērieni.

Organizatori īpaši aicina reģistrēties braucienam ģimenes ar bērniem, atgādinot, ka reģistrējoties mājas lapā līdz 12. augustam, bērniem līdz 12 gadu vecumam dalība ir bez maksas, turklāt ikviens bērns pēc finiša saņems piemiņas medaļu par paveikto distanci. Reģistrēties Liepājas velomaratonam var elektroniski mājas lapā www.baltijasmaratoni.lv, kā arī visos sporta preču “Fans” veikalos.  Dalības maksā iekļauta profesionāli sagatavota trase ar atveldzēšanās punktiem, dalībnieku numuri, ēdināšana pēc sacensību finiša, kā arī medaļas un balviņas no pasākuma atbalstītājiem visiem dalībniekiem. Visiem, kam tas būs nepieciešams, būs pieejama medicīniskā palīdzība un velosipēdu serviss.

Liepājas velomaratonu organizē “Baltijasmaratoni.lv” sadarbībā ar Liepājas Domi, atbalsta “Turkish Airlines", "LUKOIL", "Fans", "DION", ‘’EVIAN’’, ''LEGO'', "GARMIN", "Koblenz" un "Skandi Motors".

Līva Pērkone
Baltijasmaratoni.lv sabiedrisko attiecību konsultante

Pievieno komentāru

Liepājā