Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas Valsts tehnikumā viesojas pētnieku grupa

Vakar, 18. jūlijā, Liepājas Valsts tehnikumā (LVT) ieradās pētnieku grupa, lai tiktos ar tehnikuma vadību un vadošajiem speciālistiem Kurzemes plānošanas reģiona pasūtītā "Pētījuma  par profesionālās izglītības atbilstību darba tirgus vajadzībām, sadarbības modeļa izstrāde un apmācību organizēšana prakšu vadītājiem" laikā, ziņo LVT ārējo sakaru organizatore Daina Vanaga.

To īsteno  SIA "NK Konsultāciju birojs" sadarbībā ar Latvijas Universitātes pārstāvjiem.  

Projekta laikā veiktā pētījuma mērķis ir:
1) Veikt pētījumu par profesionālās izglītības piedāvājumu un darba tirgus pieprasījumu projekta izpētes teritorijā.
2) Izstrādāt sadarbības modeli profesionālās izglītības iestāžu sadarbībai ar darba devējiem, lai savlaicīgi spētu reaģēt uz strauji mainīgajām vajadzībām darba tirgū un varētu veikt izmaiņas izglītības procesā.

LVT ir to astoņu Kurzemes plānošanas reģiona profesionālās izglītības iestāžu skaitā, kas iesaistījušās projekta realizācijā. Pētnieku darba grupas vizītes mērķis bija projektā iesaistīto izglītības iestāžu vajadzību un problēmu precizēšana, aktuālo jautājumu noskaidrošana pētījuma īstenošanai.

Tikšanās laikā notika diskusija par sekojošām tēmām:
1. Sadarbība ar uzņēmējiem,  prakses organizēšanas jautājumi, sadarbības formas ar prakšu vietām;
2. Izglītības programmu (t.sk. mūžizglītības) pieprasījums, piedāvājums, īstenošana;
3. Resursi (pedagogi, materiāli tehniskā bāze);
4. Izglītības iestādes mārketings un konkurētspēja;
5. Sadarbības projektu pieteikšana un realizācija;
6. Duālās apmācību sistēmas ieviešana.

Kā atzina Inga Bērziņa, Kurzemes plānošanas reģiona profesionālās izglītības speciāliste, tikšanās laikā Liepājā izskanēja dziļa un pamatīga esošās situācijas analīze no LVT pārstāvju. Tika apzināti problēmjautājumi attiecībā uz profesionālās izglītības izvēli, izglītības sistēmas neelastību, karjeras konsultantu lomu un darbību u.c. Pētījuma grupu pārsteidza LVT veiksmīgi izveidotā un realizētā sadarbība ar pašvaldību un uzņēmējiem (darba devējiem), daudzie veiksmes stāsti un spēja būt tik daudzpusīgiem, kā arī spēja ātri reaģēt uz darba devēju pieprasījumu.

Pievieno komentāru

Liepājā