Liepājas Valsts tehnikuma mācību programmas plāno pielāgot augstākās izglītības programmām

Liepājas Valsts tehnikums noslēdzis sadarbības līgumu ar Liepājas Universitāti, un patlaban notiek darbs pie mācību programmu savietošanas, lai tehnikuma beidzēji studijas augstskolā varētu sākt no otrā kursa.

Kā intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Ruperts, notiek sarunas arī ar Rīgas Tehnisko koledžu par to, lai Liepājas Valsts tehnikumā ļautu iegūt pirmā līmeņa augstāko izglītību autotransporta jomā.

"Kā saka universitātes mācībspēki, tehnikuma beidzējiem augstskolas 1.kursā nav ko darīt, jo viņi to visu jau ir apguvuši," sacīja Ruperts. "Tas ir diezgan liels risks - ja 1.kursā studentam nav ko darīt, viņš sāk uztvert studijas diezgan vienkārši, bet 2.kursā, kad tiešām jāsāk mācīties, viņam ir zudusi interese."

Runājot par pirmā līmeņa augstākās izglītības iegūšanu Liepājas Valsts tehnikumā, Ruperts stāsta, ka paredzēts uz tehnikuma bāzes atvērt Rīgas Tehniskās koledžas pārstāvniecību vai filiāli Liepājā un patlaban runa ir par vienu specialitāti.

"Domājam arī par citām programmām, tomēr mēs neesam augstākās izglītības iestāde, un tas nav mūsu primārais mērķis, un mēs nepāriesim tikai uz koledžas līmeņa studiju piedāvājumu. Tās varētu būt atsevišķas programmas, jo pārsvarā tomēr gatavojam profesionālā vidējā līmeņa speciālistus," sacīja Ruperts.

Viņš atzīst, ka koledžas izglītības piedāvāšana nenozīmētu ievērojamas izmaiņas mācību programmā, bet gan "citādu beigšanas dokumentu".

"Patlaban Latvijā notiek izglītības līmeņu sakārtošana atbilstoši Eiropas profesionālās izglītības līmeņiem, līdz ar to profesionālā izglītība tiks atdota vienam līmenim - patlaban Latvijā tā ir sadalīta starp diviem Izglītības un zinātnes ministrijas departamentiem - profesionālo vidējo un profesionālo augstāko," sacīja Ruperts.

Pievieno komentāru

Liepājā