Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas vakara (maiņu) vidusskolu nolemts pievienot Liepājas 8. vidusskolai

21. martā Liepājas Domes sēdē vienbalsīgi pieņemts lēmums līdz 2019. gada 1. septembrim Liepājas vakara (maiņu) vidusskolu pievienot Liepājas 8. vidusskolai, attiecīgi nododot mācību programmas, kuras vakarskolas audzēkņi no jaunā mācību gada varēs turpināt apgūt kā atsevišķu programmu Liepājas 8.vidusskolā.

Vispārējās izglītības likuma grozījumos, kas stāsies spēkā 2020. gada 1. septembrī, paredzēti tikai divi vispārējās vidējās izglītības iestāžu tipi - vidusskolas un valsts ģimnāzijas, no vispārējās vidējās izglītības iestāžu tipoloģijas izslēdzot vakara (maiņu) vidusskolas. Tajā pašā laikā tiek saglabāta iespēja neklātienes un tālmācības programmas īstenot vidusskolās, informē Liepājas pašvaldība.

Normatīvie akti nosaka, ka no 2020. gada 1. septembra minimāli pieļaujamais izglītojamo skaits vidējās izglītības iestādē ir vismaz 120 audzēkņi, nodrošinot vismaz divas paralēlās klases. Skolēnu skaitam viena klasē jābūt vismaz 22 izglītojamiem.

Izvērtējot Liepājas pilsētā esošo un prognozēto vispārējās izglītības iestāžu piepildījumu, mācību telpu noslodzi un to pilnvērtīgu izmantošanu, konstatēts, ka minētajām prasībām nekvalificējas Liepājas 8. vidusskola. Ņemot vērā izglītojamo skaitu Liepājas 8. vidusskolas 10.–12. klasēs (52 izglītojamie), Liepājas 8. vidusskola nespēs izpildīt Ministru kabineta noteikumu prasības, kas stāsies spēkā 2020. gada 1. septembrī. Tāpat Liepājas 8. vidusskolai nākotnē pastāv risks nenokomplektēt 1. klases.

Savukārt Liepājas vakara (maiņu) vidusskolas pastāvēšana esošajās ēkās Raiņa ielā 5 ir neekonomiska – ēkai nepieciešami ievērojami ieguldījumi - 52 000 eiro pagraba sienu sanācijai un telpu remontam. Tā kā atsevišķas izglītības programmas tiek īstenotas Raiņa ielā 3, arī šajā objektā jumta avārijas remontam nepieciešams ieguldīt 53 900 eiro.

Šobrīd Vakara /maiņu/ vidusskolā mācās 302 izglītojamie no 15 līdz 50 gadiem, no kuriem trešā daļa apgūst vidējo izglītību tālmācībā. Liepājas 8. vidusskolā mācās 577 audzēkņi. Apvienojot abas skolas, veidotos spēcīga vidusskola ar audzēkņu skaitu ap 900, tas ļautu stiprināt arī skolas pedagogu potenciālu. Abās skolās 16 pedagogi ir pensijas un pirmspensijas vecumā.

Liepājas 8. vidusskolā no jaunā mācību gada plānots īstenot arī pamatizglītības profesionāli orientētā virziena programma “Jūras zinības”, kura šogad tiek aprobēta Liepājas internātpamatskolā.

Lai stiprinātu Liepājas 8. vidusskolu arī sākumskolas posmā, tiek apsvērta iespēja skolas vienā korpusā, sakārtojot tam atbilstošu infrastruktūru, īstenot arī pirmsskolas izglītības programmu 5–6 gadīgo bērnu apmācībai.

Liepājas vakara (maiņu) vidusskolas pievienošanu Liepājas 8. vidusskolai plānots pabeigt līdz 2019. gada 1. septembrim.

Lēmums stāsies spēkā pēc Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojuma saņemšanas.

Liepājas vakara /maiņu/ vidusskolas direktorei pēc lēmuma stāšanās spēkā uzdots informēt attiecīgās institūcijas un personas, tai skaitā izglītojamo vecākus, pedagogus, darbiniekus.

Domes sēdē arī pieņemts lēmums atzīt par spēku zaudējušu Liepājas pilsētas domes 2019. gada 21. februāra lēmumu "Par Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas vakara /maiņu/ vidusskola" nosaukuma maiņu".

Pievieno komentāru

Liepājā