Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas Universitātes profesors Benedikts Kalnačs saņem Baltijas zinātņu akadēmiju medaļu

Nosaukti 2015.gada Baltijas zinātņu akadēmiju medaļas laureāti. Latvijā medaļu šogad saņems Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes profesors, habilitētais filoloģijas doktors Benedikts Kalnačs, informēja Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Apbalvojums Kalnačam piešķirts par ilggadēju un sekmīgu Baltijas jūras valstu literāro kontaktu izpēti. Laureāts saņem medaļu un diplomu, ko parakstījuši visu trīs Baltijas valstu zinātņu akadēmiju prezidenti. Sudraba medaļas dizainu ir veidojis Latvijas mākslinieks Jānis Strupulis.

Saskaņā ar Baltijas zinātņu akadēmiju Satūtiem medaļa tiek pasniegta par sasniegumiem zinātnē un Baltijas valstu zinātniskās sadarbības veicināšanu. Šo apbalvojumu piešķir kopš 1999.gada. Sasniegumu formulējums ir individuāls, bet kopēja ir ideja par vienotu pētījumu veikšanu Baltijas valstīs.

Šogad kaimiņvalstīs apbalvojumu saņēmuši zinātnieki Pēters Jervelaids no Igaunijas un Zenons Norkus no Lietuvas.

Pievieno komentāru

Liepājā