Liepājas Universitātē notiks meistarklases mūzikas terapijā

21. un 22. maijā Liepājas Universitātes Mūzikas terapijas centrā (LiepU MTC), Lielajā iela 14, 121. telpā, Dr.rer.med. Reners Hauss vadīs meistarklases, kuru laikā dalīsies pieredzē un sniegs profesionālu atbalstu esošajiem un topošajiem mūzikas terapeitiem, informē LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Milberga.

Reners Hauss ir praktizējošs mūzikas terapeits Vitenes/Herdekes Universitātes Dattelnas bērnu un jauniešu klīniskajā slimnīcā Vācijā, Liepājas Universitātes goda doktors, studiju programmas Mūzikas terapija izveides iniciators un docētājs, kas aktīvi iesaistās ziedojumu vākšanā, lai šīs studiju programmas studentiem būtu iespēja saņemt studiju maksas atlaidi (līdz 50%). R. Hausa apņēmība un iniciatīva ir arī Mūzikas terapijas fonds Latvijā.

LiepU Mūzikas terapijas centrs ir pirmais Latvijā, tas izveidots R. Hausa vadītā projekta „Aktion Mensch” ietvaros. Projekta laikā jaunajiem mūzikas terapeitiem bija iespēja strādāt visā Latvijā (Daugavpilī, Dobelē, Rīgā, Jūrmalā un Vaiņodē).

Meistarklases mūzikas terapijā notiks 21. maijā no plkst. 9:00 līdz 12:00 un no plkst. 13:00 līdz 17:30, bet 22. maijā no plkst. 9:00 līdz 12:00 un no plkst. 13:00 līdz 16:00 LiepU MTC, Lielajā ielā 14, 121. telpā. Meistarklasēs, kas ir bez maksas, aicināti praktizējoši mūzikas terapeiti, attiecīgās jomas studenti un interesenti, kuri tikai gatavojas studēt.

Savukārt 22. maijā plkst. 17:00 Vācu namā Liepājā, Stendera ielā 5, notiks lekcija "Mūzikas terapija Latvijā, balstoties uz Eiropas asociācijas principiem par predikatīvu, preventīvu un personalizētu medicīnu".

Lekcija dos priekšstatu par mūzikas terapijas lomu Latvijā Eiropas Savienības veselības politikas ietvaros. Lai uzlabotu veselības aprūpi, Eiropas medicīnas asociācija Briselē ir izstrādājusi stratēģisku plānu, kura mērķis ir pasākumi, kas vērsti uz slimību priekšlaicīgu noteikšanu un prevencijas darbu, kā arī uz cilvēcīgām attiecībām balstītu ārstēšanu. Lekcijā mūzikas terapija tiks apskatīta kā svarīgs šī plāna stūrakmens ar iespējām to ieviest Latvijā dažādās veselības aprūpes jomās.

Lekcija notiks latviešu valodā, ieeja bez maksas. Lūgums lekcijai iepriekš pieteikties, zvanot pa tālr. 26710877, 26585678 vai rakstot uz e-pastu: stenderaiela@inbox.lv.

Pievieno komentāru

Liepājā