Liepājas Universitātē notiek Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi

Šodien vienā no Liepājas Universitātes ēkām Liepājā, K.Valdemāra ielā 4, kur savulaik atradusies Liepājas Nikolaja ģimnāzija, notiks Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi.

Plkst.10 notiks Liepājas Universitātes Eiropas kultūras mantojuma dienu atklāšanas pasākums, kurā uzrunas teiks Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sporta jautājumos Silva Golde (Liepājas partija) un Liepājas Universitātes vadība.

No plkst.10.30 līdz 11.30 interesenti varēs klausīties Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu koncertu, bet no plkst.11.45 līdz 14 apskatīt ekspozīciju "Berči arhitektūra un mūsdienu Liepāja". No plkst.11.45 līdz 14 ikvienam būs iespēja piedalīties aktivitātē "Eksperimenti un tehnoloģijas Berči namā", kuras laikā būs iespēja darboties ar robotiem, programmēt un veikt fizikas un matemātikas eksperimentus pasniedzēju un studentu vadībā.

Ekspozīcija "Berči arhitektūra un mūsdienu Liepāja" interesentiem būs pieejama arī 15.septembrī no plkst.10 līdz 14, tāpat no plkst.10 līdz 14 būs iespēja piedalīties aktivitātē "Eksperimenti un tehnoloģijas Berči namā". Plkst.11 notiks ērģeļmūzikas un kora koncerts, kurā ērģeles spēlēs koncertmeistars Lotārs Džeriņš un dziedās Liepājas Universitātes sieviešu koris "Atbalss".

Eiropas kultūras mantojuma dienas Liepājas Universitātē noslēgsies ar ekskursiju "Berči nama vēsture", kuru no plkst.12 līdz 13 vadīs arhitekts Juris Zviedrāns.

2013.gada Eiropas kultūras mantojuma dienu tēma ir "Skolas kultūras pieminekļos", kas būs iespēja pievērst uzmanību skolām (arī augstskolām), kas atrodas kultūras pieminekļos vai kultūrvēsturiski vērtīgās ēkās.

Eiropas kultūras mantojuma dienu mērķis ir tuvināt cilvēkus viņu kultūras mantojumam, atverot kultūrvēsturisku objektu durvis - it īpaši tās, kas vai nu parasti ir slēgtas, vai arī ir tikai daļēji pieejamas ikdienā. Šo dienu devīze ir "Eiropa, kopīgs mantojums", tās tiek rīkotas 49 Eiropas valstīs, un šim pasākumam tiek veltīta pirmā, otrā vai trešā septembra nedēļas nogale.

Pievieno komentāru

Liepājā