Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas Universitāte no Liepājas lidostas saņem dāvanā planieri

SIA „Aviasabiedrība „Liepāja”” pagājušajā nedēļā Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātei pasniedza apbrīnojamu Ziemassvētku dāvanu - 60. gados ražotu planieri SZD-30.

Planierim ir unikāla konstrukcija, tas ir viens no pēdējiem šāda tipa lidaparātiem, kurš pilnībā izgatavots no koka. Vēlākajos gados planieru ražošanā sāka izmantot stiklaplastu. Tomēr tagad arvien lielāku interesi rada tieši koka konstrukciju lidaparāti, kas savu īpašību (un arī cenas) dēļ iekaro arvien lielāku popularitāti.

Dāvinātā planiera konstrukcija ir tik labā stāvoklī, ka pēc remonta planieris varētu pat pacelties gaisā, taču tas nav dāvinājuma mērķis. Lidaparāts tiks izmantots kā mācību līdzeklis Dabas un inženierzinātņu fakultātes studiju programmā „Mehatronika”.

Dabas un inženierzinātņu fakultāte plāno plašu sadarbību ar Liepājas lidostu – gan speciālistu sagatavošanā, gan lidostas resursu izmantošanā bezpilota aviācijas attīstībai Liepājā.

Plašāka informācija – studiju programmas „Mehatronika” direktors Armands Grickus, e-pasts armands.grickus@liepu.lv, Dabas un inženierzinātņu fakultāte, tālr. 26110394.

LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste 
Kristīne Milberga

Pievieno komentāru

Liepājā