Liepājas Universitāte izsludina rektora vēlēšanas

Liepājas Universitātes Senāts izsludinājis Liepājas Universitātes rektora vēlēšanas.

Universitātes Satversmes sapulce rektora ievēlēšanai tiks sasaukta šī gada 16.jūnijā, aģentūru LETA informēja Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Rektora amata kandidātus var izvirzīt līdz 21.aprīlim. Kandidātu pieteikšanas un ievēlēšanas kārtību nosaka nolikums par rektora vēlēšanām, kas apstiprināts Liepājas Universitātes Satversmes sapulcē šā gada februārī. Ar nolikumu var iepazīties Liepājas Universitātes mājaslapā.

Pašlaik Liepājas Universitātes rektora vietas izpildītāja ir studiju prorektore Māra Zeltiņa.

Liepājas Universitātei nav rektora jau vairāk nekā gadu. Iepriekšējais rektors Jānis Rimšāns aizgāja mūžībā 2015.gada 11.janvārī. Pērn pavasarī tika izsludinātas rektora vēlēšanas, kam tika pieteiktas divas kandidatūras. Pedagoģijas zinātņu doktore Diāna Laiveniece no kandidēšanas atteicās jau drīz pēc savas izvirzīšanas, līdz ar to kā vienīgais rektora amata kandidāts palika filoloģijas zinātņu doktors, Kurzemes Humanitārā institūta direktors Edgars Lāms.

Sākotnēji jaunā rektora vēlēšanas bija plānotas pagājušā gada 8.jūnijā, taču pēc rektora amata kandidāta Lāma noklausīšanās, ņemot vērā Padomnieku konventa ieteikumu, Liepājas Universitātes Satversmes sapulcē tika nolemts rektora vēlēšanas atlikt līdz rudenim. Kā aģentūrai LETA toreiz atzina Liepājas Universitātes Padomnieku konventa priekšsēdētājs, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš, rektora kandidātam Lāmam nebija skaidra redzējuma par universitātes attīstību, tāpēc tika ieteikts pagaidām atlikt rektora vēlēšanas un dot laiku attīstības redzējuma izstrādei. Liepājas Universitāte pašlaik ir diezgan sarežģītā finansiālā situācijā, tāpēc jaunajam rektoram jānāk ar ļoti skaidru redzējumu, kā uzlabot augstskolas saimniecisko darbību, norādīja Kalviņš. Viņš atzina, ka, noklausoties vienīgā rektora amata kandidāta Lāma prezentāciju, radies iespaids, ka pagaidām skaidra redzējuma par universitātes attīstību nav.

Pagājušā gada rudenī Lāms atsauca savu kandidatūru Liepājas Universitātes rektora amatam. Tā kā bez pretendenta nav iespējams turpināt iesākto rektora vēlēšanu procesu, Liepājas Universitātes Satversmes sapulcei bija jālemj par jaunu rektora vēlēšanu izsludināšanu.

Pievieno komentāru

Liepājā