Liepājas Universitātē diskutēs par nacionālās drošības jautājumiem

Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) piektdien, 16. septembrī, no plkst. 12.00 līdz 13.30 rīko nacionālās drošības jautājumiem veltītu diskusiju, kurā Saeimā pārstāvēto partiju deputāti tiksies ar sabiedrību. Diskusija notiks Liepājas Universitātē (Aktu zāle, Lielā iela 14, Liepāja), vēsta Liepājas Universitātes pārstāvji.

Transatlantiskās drošības un sadarbības nostiprināšana ir viens no Latvijas ārpolitikas galvenajiem mērķiem. Terorisms un nekontrolētās migrācijas plūsmas Eiropā, neprognozējamā Krievijas rīcība, saspringtā situācija Ukrainas austrumos, nestabilitāte Tuvajos Austrumos, dažādu teroristisku organizāciju veiktā ārvalstu kaujinieku vervēšana un to pieaugošās naida un vardarbības propagandas kampaņas – tie ir izaicinājumi, kuru pārvarēšana būs laikietilpīga un prasīs lielus finanšu un citus resursus. Gaidāmā diskusija tiks veltīta drošības jautājumiem, un uzmanība cita starpā tiks pievērsta tādiem nacionālās drošības jautājumiem kā terorisma draudi, migrācijas krīze Eiropā un Latvijā, aizsardzības budžets un tā nozīme, kā arī citām sabiedrībai aktuālām tēmām.

Diskusijā piedalīsies Saeimā pārstāvēto partiju deputāti: Solvita Āboltiņa (Vienotība), Jānis Ruks (Latvijas Reģionu apvienība), Valērijs Agešins (Saskaņas centrs), Ringolds Balodis (No sirds Latvijai), Armands Krauze (Zaļo un Zemnieku savienība) un Edvīns Šnore (Nacionālā apvienība). Diskusiju moderēs Rīgas Stradiņa universitātes docents Edijs Bošs. Diskusija tiek rīkota Latvijas ārējās drošības politikas gadagrāmatas, kā arī Latvijas ārpolitikas simtgades projektu ietvaros.

Pievieno komentāru

Liepājā