Liepājas un Rucavas novada pašvaldības izvērtēs konkursa "Eiropas Gada pašvaldība 2013" otrajā kārtā 2

No kopumā 30 pašvaldībām, kas bija pieteikušās konkursā uz Eiropas Gada pašvaldības titulu, konkursa otrajā kārtā sacentīsies žūrijas komisijas izvēlētās 15 pašvaldības un žūrijas komisija tās apmeklēt sāks augusta beigās, aģentūru LETA informēja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāve Ilze Mutjanko.

Konkursa otrajai kārtai no Kurzemes plānošanas reģiona ir izvirzīts Rucavas novads, Liepājas pilsēta un Talsu novads, Zemgales plānošanas reģionā izvirzīts Iecavas novads, Jelgavas pilsēta un Jēkabpils novads, Rīgas plānošanas reģionā izvirzīts Siguldas novads, Jūrmalas pilsēta un Kandavas novads. Latgales plānošanas reģionu otrajā kārtā pārstāvēs Rēzeknes novads, Rēzeknes pilsēta un Preiļu novads, bet no Vidzemes plānošanas reģiona otrajā kārtā sacentīsies Alūksnes novads, Valmieras pilsēta un Amatas novads.

Paredzēts, ka konkursa otrajā kārtā noteiks gan Eiropas Gada pašvaldību, gan arī laureātus četrās nominācijās - "Pašvaldība kultūrai", "Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai", "Pašvaldība veselībai" un "Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizācijai".

Vērtēšanas komisijai līdz 26.septembrim būs jāapmeklē katra pašvaldība, lai iepazītos un izvērtētu tur paveikto iedzīvotāju integrācijas, kultūras, veselīga dzīvesveida popularizēšanā, kā arī Eiropas Savienības vērtību popularizēšanā un iedzīvotāju iesaistē starptautiskā sadarbībā.

Tāpat arī otrās kārtas vērtēšanas laikā pašvaldībās tiks meklēti Eiropas Gada cilvēki, kuri daudz darba, kā arī pūļu, nesavtības un sirsnības ieguldījuši gan kultūras, gan veselīga dzīvesveida, gan iedzīvotāju integrācijas jomā savā novadā vai pilsētā. Vērtēšanas komisijas vizītes pašvaldībās sāksies 27.augustā.

Eiropas Gada pašvaldību un laureātes četrās nominācijās suminās svinīgajā apbalvošanas ceremonijā, kas notiks 18.oktobrī.

Šā gada konkurss sasaistīts ar Eiropas pilsoņa gada tēmu. Konkursa mērķis ir veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju integrācijai, kultūrai, veselīga dzīvesveida popularizēšanai, kā arī Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un iedzīvotāju iesaistei starptautiskā sadarbībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

rucavietis

Lepnums un prieks par savu novadu, ka tas ir izvirzīts otrai kārtai. Gandarījums , ka to ir novērtējuši un saskatījuši cilvēki no malas.

pirms 7 gadiem, 2013.08.18 12:45

!

Varu piestrādāt par kļūdu labotāju - kā var neredzēt virsrakstā - ir taču Rucava nevis Ruvava !!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.18 23:36

Liepājā