Liepājas tiesas tiesnese nodod zvērestu prezidentam

Valsts prezidentam Valdim Zatleram šodien zvērestu nodeva desmit jauni tiesneši, kurus amatā iecēlusi Saeima, tostarp Liepājas tiesas tiesnese Inga Kadeģe, vēstī tieslietu ministra preses sekretārs Valdis Freidenfelds.

Kā uzsver tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, tiesnešu saimes papildināšana ir apsveicams fakts. "Kopš 1997.gada tiesu vara ir piedzīvojusi ļoti būtiskas izmaiņas, sākot no tiesnešu palīga institūta ieviešanas, tiesnešu finansiālā un sociālā nodrošinājuma piešķiršanas līdz pat elektroniskās lietu sadales sistēmas ieviešanas tiesās. Ne vienmēr viss ir noritējis bez problēmām," norādīja ministrs, uzsvērdams, ka daudzus jautājumus nav izdevies savlaicīgi atrisināt nepietiekamā finansējuma dēļ.
G. Bērziņš atzina, ka bijuši arī gadījumi, kad "atsevišķu tiesnešu rīcības dēļ cietusi tiesu sistēmas reputācija kopumā".
Ministrs aicināja neaizmirst jaunos tiesnešus, ka viņu amats saistās ar augstu atbildību, ar kuru ir apveltīti tikai nedaudzi. "Ceru, ka tiesneši nekad neaizmirsīs to, ka likuma priekšā visi ir vienlīdzīgi, lai valstī valdītu taisnīgums," uzsvēra Bērziņš.

Pievieno komentāru

Liepājā