Liepājas teātris turpinās stāstīt par Minhauzena gaitām

Jūnija vidū, noslēdzot 106. sezonu, Liepājas teātrī tapa Mārtiņa Zīverta lugas „Minhauzena precības” iestudējums, kuru veidoja režisors Valdis Lūriņš, sadarbībā ar Valdi Zilveru un Jāni Peteru. Tā kā drīz pēc pirmizrādes teātra kolektīvs devās atvaļinājumā, izrāde tika nospēlēta tikai divas reizes. Tās īstais mūžs sāksies tikai tagad – 107. sezonā. Tāpēc Liepājas teātris aicina liepājniekus un pilsētas viesus novērtēt tapušo muzikālu leģendu, informē teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Par vēlmi mīlēt un būt patiesi mīlētam, par vēlēšanos izrauties no ikdienības un dzīves svinēšanu – tās ir dažas no būtiskākajām lietām, par kurām stāsta un cīnās lielākais melis un fantazētājs – klaidonis un brīvības meklētājs Minhauzens.

Mierīgu vakaru Duntes muižā izjauc princeses un viņas pavadoņu ierašanās. Kopā ar raibo kompāniju ierodas arī Minhauzens. Viņa stāsti sadusmo pils īpašnieci Jakobīni, bet uzjautrina pārējos viesus. Un tikai vienam cilvēkam Minhauzens spēj atklāt savu patieso dabu – ilgas pēc sapņu zemes Ulubeles, kur paslēpties no ikdienas kņadas – zemes, kur vienmēr spīd saule, kur nabagais jūtas bagāts un ikviens spēj patiesi mīlēt.

Minhauzena lomu atveido Mārtiņš Kalita, viņa mīļoto Jakobīni – Everita Pjata. Pēc pirmizrādes īpašu kritiķu novērtējumu un atzinību izpelnījies aktieris Rolands Beķeris, kurš par Minhauzena uzticamā pavadoņa un kalpa Jukuma lomu šajā iestudējumā nominēts „2012./2013. gada „Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā „Gada jaunais skatuves mākslinieks”. Par darbu pie iestudējuma nominēta arī kostīmu māksliniece Liene Rolšteina.

„Valdim Lūriņam Liepājas teātra jauniestudējumā ir daudz triku, joku, pārsteigumu un spraiguma izrādes pirmajā cēlienā un mazliet par daudz liriskās stīgas otrajā, tomēr kopumā šiem skaistajiem skatuves meliem jeb, citiem vārdiem sakot, teātra mākslai gribas ticēt,” par iestudējumu teikusi kritiķe Linda Ģībiete.

Izrādē piedalās arī aktieri – Laura Jeruma, Sigita Jevgļevska, Edgars Pujāts, Gatis Maliks, Armands Kaušelis, Anita Kvāla, Kaspars Kārkliņš, Inese Jurjāne, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Marģers Eglinskis, Edgars Ozoliņš, Pēteris Lapiņš, Ilze Būde, Ilze Jura un Anete Berķe.

Izrādi iespējams noskatīties 17. septembrī, 4. oktobrī, kā arī 3. un 20. novembrī.

Pievieno komentāru

Liepājā