Liepājas teātris līdz Latvijas 100 gadu jubilejai cer uzbūvēt mazo zāli

Liepājas teātris līdz Latvijas 100 gadu jubilejai 2018.gadā cer uzbūvēt mazo zāli, intervijā "Rietumu Radio" sacīja teātra direktors Herberts Laukšteins.

"Ik pa brīdim tiek runāts, ka teātra mazā zāle varētu atrasties vienā vai otrā vietā, taču esmu uzņēmis tādu kursu, ka teātra mazajai zālei jābūt blakus teātrim. Jādzīvo zem viena jumta, vienās telpās," sacīja Laukšteins, norādot, ka līdzās teātra ēkai atrodas pašvaldībai piederošs skvērs, līdz ar to problēmām ar zemes īpašumtiesībām nevajadzētu rasties.

Teātra direktors prognozē, ka mazās zāles būvniecība varētu izmaksāt aptuveni vienu miljonu latu, un projekta īstenošanai paredzēts piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus.

Liepājas teātra lielās zāles ietilpība ir 468 vietas, savukārt visoptimālākais izmērs mazajai zālei būtu 200 vietas, sacīja Laukšteins.

"Mazā zāle, pirmkārt, ir ceļš uz teātri jaunajiem režisoriem, jo jebkurš eksperiments uz lielās skatuves ir ļoti jūtīgs teātra budžetam. Mazā zāle savukārt ir eksperimentu un marginālo iestudējumu vieta, kur var veidoties interesanti iestudējumi, kas varētu ieinteresēt festivālus un teātra profesionāļus," sacīja Laukšteins.

Viņš arī norāda, ka Latvijā patlaban ir daudz jauno režisoru, kuri beiguši Latvijas Kultūras akadēmiju un stāv rindā, lai veidotu savas izrādes. "Diemžēl, man jāsaņem ļoti pārliecinoši argumenti, ka viņa darbs būs interesants, ja ne publikai, tad teātra profesionāļiem," sacīja Laukšteins.


Pievieno komentāru

Liepājā