Liepājas teātris jauno sezonu sāk ar jaunu tradīciju

Šodien, 11. septembrī, pulksten 19 ar pirmizrādi "Violets" oficiāli 102. sezonu sāk Liepājas teātris. Jaunā izrāde ir ar Austras Skujiņas dzeju un Jāņa Lūsēna mūziku. Ar šo iestudējumu tiek aizsākta jauna tradīcija Liepājas teātra vēsturē.

““Violets” iedibinās jaunu tradīciju Liepājas teātra vēsturē. Mēs atjaunosim kādreizējās tradīcijas. Šis sauklis būs “Dzejas teātris”,” stāsta teātra valdes priekšsēdētājs Ivars Lūsis. Viņš sola, ka katru gadu par godu Dzejas dienām Liepājas teātris izrādīs vienu izrādi, kuras pamatprincips būs latviešu dzejnieks un latviešu komponists. Šie iestudējumi būs skatāmi visas sezonas garumā
“Skatītājiem, kas nāks skatīties “Violetu”, nevajadzētu baidīties, ka būs tikai plika dzejas runāšana, garlaicīga, lēna un monotona.

Mūsu mērķis būs parādīt, cik dzeja var būt daudzšķautņaina, interesanta,” stāsta I. Lūsis. Viņaprāt, cilvēks sāk runāt dzejā vai dziedāt tikai tad, kad viņam trūkst normālu vārdu, kad viņa emocionālais stāvoklis ir tik izkāpināts, ka viņš jau lido.

I. Lūsis, kurš ir “Violeta” režisors, grib pierādīt, ka A. Skujiņa nav tikai depresīva dzejniece. “Protams, viņas dzejā bija melnās lappuses. Tajā pašā laikā viņai bija daudz gaišu lappušu. Viņa bija cilvēks, kurš visu laiku meklēja motivāciju, lai dzīvotu, nevis lai nomirtu,” stāsta I. Lūsis.

“Violetā” piedalīsies dziedātājs Zigfrīds Muktupāvels, aktrises Jūlija Ļaha un Maija Romaško, kā arī četri mūziķi.

Pievieno komentāru

Liepājā