Liepājas teātris aicina skatītājus uz diskusiju "Teātris un skatītājs"

30. martā plkst. 18:00 Liepājas teātrī tiks rīkota ekspertu un skatītāju diskusija "Teātris un skatītājs". Diskusijā piedalīsies teātra direktors Herberts Laukšteins, režisori no Krievijas – Konstantīns Bogomolovs, kurš pašlaik strādā pie sava otrā iestudējuma Liepājas teātrī „Mans Blasters ir izlādējies” un Sergejs Zemļanskis („Indulis un Ārija”), teātra kritiķe, daudzkārtējā „Spēlmaņu nakts” eksperte Līvija Dūmiņa, LiepU Humanitārās fakultātes dekāne – asociētā profesore Zanda Gūtmane un lektore Sandra Okuņeva. Diskusiju vadīs teātra zinātniece, žurnāla „Teātra Vēstnesis” galvenā redaktore Edīte Tišheizere.

„Teātris provocē, teātris izklaidē, teātris veic terapiju, teātris dod ticību... Teātris bija, ir un būs sabiedrības spogulis. Šodien Liepājas teātris ir sasniedzis ļoti nozīmīgu savas attīstības kvalitātes punktu, kad, lai turpinātu augt un attīstīties, ir nepieciešama saruna ar skatītāju, ar potenciālo skatītāju. Mēs regulāri veicam skatītāju aptaujas, bet šoreiz gribam būt ātrāki un tuvāki dialogā ar mūsu auditoriju. Mēs esam dažādojuši savu repertuāru un ieguvuši atziņas par to, kā tas ir ietekmējis mūsu skatītājus. Ar šīm atziņām mēs gribam padalīties atklātā diskusijā gan ar Liepājas teātra finansētājiem un atbalstītājiem, gan ar Liepājas teātra izrāžu apmeklētājiem,” to, kāpēc iecerējis šādu diskusiju, pamato H. Laukšteins.

Diskusijai būs trīs daļas – 1. daļā paredzēta ekspertu diskusija, 2. daļā skatītāji tiks aicināti izteikt savu viedokli, uzdot jautājumus u.tml., savukārt 3. daļā paredzēts kopsavilkums.

Klausītāju vidū aicināti arī pārstāvji no LR Kultūras ministrijas, Liepājas Kultūras pārvaldes, Liepājas Domes u.c.

Diskusija top sadarbībā ar Liepājas Radošo klasteri.

Zanda Borga
Liepājas teātra literārā padomniece

Pievieno komentāru

Liepājā