Liepājas teātrī top iestudējums "Cilvēks, kas vairās no lifta"

Liepājas teātrī pie sava otrā iestudējuma šajā sezonā strādā režisore Gaļina Poliščuka, veidojot izrādi „Cilvēks, kas vairās no lifta”. Galvenajā un vienīgajā lomā iejutīsies teātra direktors Herberts Laukšteins.

Iestudējuma pirmizrāde paredzēta 24. martā. Tā kā tā ir mazās formas izrāde, tā tiks spēlēta uz koncertzāles "Lielais dzintars" Eksperimentālās skatuves, ziņo Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Izrāde būs humora pilns stāsts par to, kā par kāda cilvēka vienīgo draugu kļūst lifts. Viņa mīļotā sieviete ir izcilā Holivudas aktrise Greisa Kellija, ar kuru viņš nav pazīstams, savukārt iecienītākais brīvā laika pavadīšanas veids – svešu cilvēku bēru apmeklēšana.

"Nemaz nezinu, kāpēc sev radīju papildus spriedzi, piekrītot Gaļinas piedāvājumam. Taču man ļoti simpatizē šī luga un uzrunā tajā skartās tēmas. Teātra veids, ko piedāvā Gaļina man ir nepazīstams pašam kā profesionālim, bet sagādā baudījuma brīžus," par to, kāpēc piekritis avantūrai piedalīties šajā izrādē saka H. Laukšteins.

Savukārt G. Poliščuka stāsta: "Darbs ar Herbertu man liekas ļoti interesants. Abi esam beiguši GITIS – Maskavas Valsts Teātra mākslas institūtu; kā tipāžs viņš ļoti atbilst manam priekšstatam par lugas galveno varoni. Šis projekts man ir interesants arī no mūsdienu teātra metodoloģijas. Aktiera eksistence tiešā dialogā ar publiku – tas ir Marijas Knēdeles skolnieka Anatolija Vasiļjeva skolas tradīciju turpinājums. Šo skolu ir apguvis arī Herberts. Un šis sarežģītais žanrs – monoizrāde – būs skatītājiem atklājumu pilns. Monoizrāde, kurā tiek nojaukta ceturtā siena, tiek veidota kā spēles teātris, kur aktiera darbība ir rakstītā vārda atspoguļojums. Šāda teātra forma ir sastopama un novērtēta starptautiskos teātra festivālos. Aktieris, kuru neaizsargās ne partneri, ne sižets, arī atbilst izrādes tēmai – mēs izliekamies atvērti un sabiedriski, bet dziļākajā būtībā esam pilnīgi vientuļi.”

Iestudējuma tapšanā piedalās arī scenogrāfe Dace Pudāne, horeogrāfe Inga Raudinga un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Pievieno komentāru

Liepājā