Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos Edgara Pujāta monoizrāde "Tas arī viss" 2

Otrdien un trešdien Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē "Lielais dzintars" pirmizrādi piedzīvos Edgara Pujāta monoizrāde "Tas arī viss", aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Jau vairāk nekā pirms gada Liepājas teātrī notika darbs pie austriešu dramaturga Pētera Turrīni monologa "Tas arī viss". Šis iestudējums ir sava veida dubultizaicinājums - gan aktierim Mārtiņam Kalitam, kurš ir šīs izrādes režisors un arī vizuālā tēla autors, gan aktierim Pujātam, kuram šī ir pirmā monoizrāde, kā arī viena no smagākajam un sarežģītākajām lomām viņa aktiera mūžā.

"Tas arī viss" ir monologs par vientulību, kurš piesaka lugas intrigu jau ar pirmo teikumu: "Tagad es noskaitīšu līdz tūkstotim un…" Galvenajam varonim ir bijis viss - panākumi, slava, gods, izvēles brīvība un mīlas afēras, tomēr iekšēji viņš jūtas iztukšots un vientuļš. Aktieris Pujāts izrādē aicinās skatītājus ielūkoties sevī, lai godīgi sev pajautātu, vai dzīvojam tādu dzīvi, kā vēlamies.

"Strādājot pie šīs izrādes, ne reizi vien gribēju no darba atteikties. Gan tāpēc, ka lugas materiāls lika cīnīties ar iekšējām pretrunām un saviem dēmoniem, gan tāpēc, ka monoizrāde aktierim ir grūts un smags pārbaudījums viņa varēšanai vai nevarēšanai. Protams, bijis liels nervu patēriņš, tik ilgi gatavojoties pirmizrādei, un es tiešām ceru, ka beidzot arī kopā ar skatītājiem varēšu aizskaitīt līdz tam tūkstotim, mēģinot nonākt pie dzīves īstās patiesības un jēgas," par darbu pie izrādes saka Pujāts.

Kalita līdz šim veidojis režiju vairākiem koncertuzvedumiem un balvu pasniegšanas ceremonijām, kā arī patlaban papildina zināšanas, studējot Latvijas Kultūras akadēmijā - programmā "Audiovizuālā un skatuves māksla", taču šī ir viņa pirmā veidotā dramatiskā teātra izrāde. "Pujāts ir ārkārtīgi spēcīgs aktieris, kurš jau sen ir pelnījis šādu lomu. Man ir ļoti liels gods kopā ar viņu izstāstīt šo stāstu," par izrādi saka Kalita.

Izrādei gaismu partitūru veidojis Mārtiņš Feldmanis, lugu no vācu valodas tulkojis Ingus Liniņš.

Teātris atgādina, ka teātri apmeklēt klātienē iespējams tikai tiem skatītājiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, kā arī tiem skatītājiem, kuri Covid-19 pārslimojuši. Ierodoties teātrī, skatītājiem būs jāuzrāda ieejas biļete kopā ar derīgu pasi vai ID karti un Covid-19 sertifikātu. Ieejas biļete būs derīga tikai kopā ar minēto sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Gan teātrī, gan visu izrādes laiku skatītājiem pareizi jālieto maska, nosedzot gan degunu, gan muti.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Lorensa

Edgar...izradi var skatities vakcinetie...tas ari viss

pirms 14 dienām, 2021.11.16 14:40

Lorensa

Es gan uztaisisu istu zienassvetku koncertuzvedumu uz ielas....un sauksies .
es novelu tev...dziedas un speeles lorensa ....un visus ar piparkukam cienas lorensa..Un dosu tos par baltu velti ikvienam kas vel zvaigznem tic un izliesim no meness zelta mums visiem brinunsvecites...es novelu tev garamgajej ziemsvetku prieku sirdi sev gut.

pirms 14 dienām, 2021.11.16 14:53

Liepājā