Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska no māla veido traukus

No 17. maija līdz 23. jūnijam mākslas salonā "Ludviķis", Liepājā, būs apskatāma Liepājas teātra aktrises Sigitas Jevgļevskas svēpētās keramikas darbu izstāde ''Raupjums un maigums''.

Māksliniece uzsver, ka viņai ir svarīgi, lai viņas veidotie trauki būtu praktiski pielietojami, nevis vienkārši eksponāti, bet ikdienā tiktu izmantoto mājoklī un virtuvē. Izstādes vadmotīvs ir maigie mežģīņu raksti, kas kā kultūras nospiedums rotā raupjo mālu. Tādēļ arī izstādei dots nosaukums ''Raupjums un maigums''.

''Šajā ziemā vēlējos izveidot kaut ko pašas rokām, taustāmu rezultātu, tieši pretēji tam, ko es ikdienā daru kā aktrise, jo manai profesijai ir tik gaistošs, netverams rezultāts. Veidojot māla traukus es ļoti atpūšos, tā ir iespēja kādu brīdi neko nedomāt. Es ārkārtīgi priecājos, ka bija iespēja apgūt keramikas trauku veidošanu, jo uzskatu, ka katrai sievietei būtu jāprot kaut ko izveidot pašai. Mēs dzīvojam tādā virtuālajā pasaulē, kur praktiskās zināšanas un prasmes ir īpaši vērtīgas," stāsta māksliniece.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc tieši svēpētā keramika, Sigita atbild: "Svēpētās keramikas vienkāršība un skaistums ir tās melnajā tonī. Tas pieļauj, ka izveidotie trauki nav perfekti pareizi, uz tiem redzami neskaitāmi pirkstu nospiedumi, veido faktūru. Nav maznozīmīgs fakts, ka šie trauki ir pilnībā ekoloģiski – veidoti no māla un specifiskā veidā dedzināti, iegūstot melno krāsu. Man ļoti patīk tas, ka trauks ir praktiski noderīgs, tajā var ieliet pienu, ielikt pašceptus cepumiņus. Trauks arī zināmā mērā atgādina sievietes būtību, jo svarīgi zināt, ar ko sieviete ir piepildīta."

Pievieno komentāru

Liepājā