Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas sporta, kultūras un izglītības kūrētāji lūdz Valsts prezidentu iesaistīties "Liepājas metalurga" glābšanā

Vairāki Liepājas sporta, kultūras un izglītības dzīves kūrētāji ar atklātu vēstuli vērsušies pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa, lūdzot valsts vadītāju ņemt savā pārraudzībā metalurģijas uzņēmuma "Liepājas metalurgs" glābšanas lietu.

Vēstules autori ir norūpējušies, ka valdība jau izstrādājusi plānu, ja rūpnīcas darbība tiek apturēta. "Tas nozīmē tikai to, ka valdība par spīti saviem iepriekšējiem solījumiem darīt visu iespējamo un neiespējamo rūpnīcas glābšanai izskata variantus rūpnīcas darbības ilglaicīgai apturēšanai vai slēgšanai," raksta vēstules autori.

Viņi norāda, ka rūpnīcas apturēšana radīs nesamērīgus zaudējumus tautsaimniecībai un valsts eksporta spējai.

Vēstules autori uzsver arī rūpnīcas lielo ekonomisko un sociālo nozīmi Liepājas ekonomikā. "Kādi būs zaudējumi, kas radīsies, kad darba vietas zaudēs 2300 rūpnīcas darbinieki? Cietīs ne tikai viņi un viņu ģimenes, cietīs arī sadarbības partneru, sīko un vidējo uzņēmumu darbinieki un to ģimenes," raksta vēstules autori, paužot viedokli, ka rūpnīcas slēgšana kopumā ietekmēs 15 000 liepājnieku dzīves apstākļus. Vēstulē prognozēts, ka kristos jau tagad ne visai augstais dzīves līmenis Liepājā. Darba meklējumos cilvēki pametīs pilsētu.

Vēstules autori pauž neizpratni, kāpēc iestrēdzis uzņēmuma glābšanas plāns, ja uzņēmuma akciju pirkšanā ir ieinteresēti vairāki investori, kas ir gatavi tūlīt atjaunot ražošanu. Pausta neizpratne, kāpēc kreditoru klubs nobremzējis lēmumus, kuru pieņemšana varētu glābt "Liepājas metalurgu". "Nenoliedzot uzņēmuma akcionāru atbildību, uzskatām, ka rūpnīcā strādājošie cilvēki nedrīkst par to maksāt ar savu dzīvi un darbavietām. Negribas ticēt, ka Latvijā ir spēki, kas ieinteresēti iznīcināt ražotni ar 130 gadu senu vēsturi," rakstīts vēstulē.

Citas Eiropas Savienības valstis ir iesaistījušās savas metalurģijas atbalstā, rakstīts vēstulē.

Vēstuli parakstījusi Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova, sporta kluba "Liepājas metalurgs" hokeja direktors Mihails Vasiļonoks, sporta kluba "Liepājas metalurgs" direktors Ilgvars Šēns, Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš, Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis, Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins, diriģents Jēkabs Ozoliņš un mūziķis Valdis Skujiņš.

Viņi vēstulē vērš uzmanību uz rūpniecības uzņēmuma lielo nozīmi Liepājas sporta, kultūras un izglītības pasākumu atbalstīšanā.

Kā ziņots, ir ierosināts "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības process.

"Liepājas metalurgs" nesen paziņoja, ka ir sagatavojis un iesniedzis kreditoru klubam, Ekonomikas ministrijai un Finanšu ministrijai tiesiskās aizsardzības procesa plānu savu priekšlikumu un iebildumu izteikšanai. Tā saturu uzņēmums neatklāj.


Pievieno komentāru

Liepājā