Liepājas skolēniem pirmajiem Latvijā pieejama jauna mācību platforma

Uzsākot jauno mācību gadu, Liepāja kā pirmā no Latvijas pašvaldībām nodrošinās pieeju pilnam jauna mācību satura platformas ''Soma'' satura klāstam, abonējot to ikvienam skolēnam, skolotājam un bērnu vecākiem. Tas ir turpinājums veiksmīgi uzsāktajai sadarbībai ar Liepājas Izglītības pārvaldi un 24. augustā Liepājā notikušajam izglītības forumam “Iespēju tilts”, norāda ''Soma'' pārstāvji.

Jaunizveidotā platforma ''soma.lv'' ļauj jebkurā vietā un laikā ērti lietot mācību saturu visās mobilajās ierīcēs un datorā. ''Soma'' piedāvā gan mācību grāmatas, gan darba lapas, gan interaktīvos mācību materiālus (mācību video, interaktīvās darba lapas), kā arī metodiskos materiālus un grāmatas skolotājiem. Turklāt jāuzsver, ka mācību grāmatas ''soma.lv'' ikvienam lietotājam vienmēr būs pieejamas bez maksas.

Lai darbotos lietotnē ''Soma'', ir nepieciešams tikai interneta pieslēgums. Reģistrēties un sākt izmantot lietotni iespējams ar E-klase, MyKoob, Facebook, Draugiem.lv pasēm, kā arī izmantojot savu e-pastu.

“''Soma'' ir risinājums, kas nojauc barjeras jauno tehnoloģiju izmantošanai, lai mācītos jebkurā laikā un vietā. Tā ļauj katram kārtot savu somu – ar savām grāmatām, saviem priekšmetiem un savu kārtību. Tāpēc šī lietotne ir gluži kā izglītības jomas Spotify – piedāvājot apgūt un lietot mācību saturu mūsdienīgā, jauniešiem un skolotājiem draudzīgā formā, iedvesmojot mācīties kopā. Piemēram, ja ceturtā klase vēlas izzināt visu par saules sistēmu, tad šajā lietotnē viņi to apgūs ne tikai savu mācību grāmatu ietvaros, bet visos materiālos, kas par šo tēmu pieejami platformā ''Soma''. Esmu pārliecināts, ka ''Soma'' ir jauns atspēriena punkts digitālā mācību satura attīstībā Latvijā,” uzsver platformas ''Soma'' idejas autors, izglītības uzņēmuma “Lielvārds” dibinātājs un vadītājs Aivars Gribusts.

“Mēs kā pašvaldība esam atvērti jaunām idejām un atbalstām modernās tehnoloģijas, kas nostiprina savu nozīmi un klātbūtni mūsu ikdienā. Liepājas Izglītības iestādes ir sakārtotas, daļa klašu telpu ir aprīkotas ar interaktīvām tāfelēm, bet apgūstot ES fondu līdzekļus ap 10 milj. eiro apmērā tās kļūs vēl mūsdienīgākas un modernākas. Tā ir iespēja dažādot un padarīt interesantāku mācību procesu, kas savukārt nodrošina iespēju celt izglītības kvalitāti un skolēniem nākotnē veiksmīgi konkurēt darba tirgū vai veidot savus uzņēmumus.  Lietotne ''Soma'' ir loģisks turpinājums un Izglītības pārvalde ir parūpējusies, lai visiem pilsētas pedagogiem, skolēniem un viņu vecākiem būtu iespēja saņemt bez maksas lietotnes SOMA abonementu un mācību vielu apgūt digitāli. Grāmata vienmēr ir un būs nezūdoša vērtība un mācību vielu varēs apgūt tāpat kā līdz šim, bet svarīgi, ka varam nodrošināt  arī modernas alternatīvas.” stāsta Uldis Sesks, Liepājas domes priekšsēdētājs.

Projekta ''Soma'' izstrādē un jauna satura attīstībā izglītības uzņēmums “Lielvārds” kopā šogad investēs vairāk kā 100 000 eiro. ''Soma.lv'' maksas saturu iespējams gan abonēt individuāli, gan arī centralizēti – skolu vai pašvaldību līmenī.

Iedvesmojot ikvienu, kurš ir apņēmības pilns turpināt izziņas procesu visas dzīves garumā, ''Soma'' muzikālās identitātes kompozīciju “Mācos mācīties” sacerējis mūziķis Arstarulsmirus.

Pievieno komentāru

Liepājā