Liepājas skolēni uzstājas starptautiskā konferencē Jūrmalā

Septiņi Liepājas vidussskolēni 22. un 23. maijā piedalījās starptautiskā zinātniski pētniecisko darbu konferencē "Es dzīvoju pie jūras" Pumpuru vidusskolā, kuru tradicionāli organizē Jūrmalas Dome. Skolēni prezentēja zinātniski pētnieciskos darbus, kuros atklāja savai pilsētai aktuālas problēmas un risinājumus saistībā ar jūru, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Konkursa mērķis ir attīstīt skolēnu sadarbības prasmes zinātniski pētnieciskajā darbībā reģionālajā un starptautiskā mērogā. Konferencē piedalījās Jūrmalas, Liepājas un Tallinas 10 un 12. klašu skolēni. Tā bija arī iespēja pilnveidot savas svešvalodu prasmes, jo uzstāšanās notika angļu valodā.

Liepāju konferencē pārstāvēja: Anna Taimiņa un Rihards Pēteris Ročāns no Liepājas 15. vidusskolas ar darbiem "Aizsargājamo augu daudzveidība Liepājas pludmalēs" un "Mākoņu tipa saistība ar lietus ūdens piesārņojumu Liepājā", Dāvids Oļševskis no Vakara (maiņu) vidusskolas ar darbu par veselību veicinošām aktivitātēm Liepājā, Dineja Stepanova un Anželika Poļenoka no Liepājas 8. vidusskolas ar pētījumu par ūdens procedūrām Liepājas Reģionālajā slimnīcā,  Dita Virga no Liepājas Raiņa 6. vidusskolas ar darbu "Liepājas pamesto ēku arhitektūra", Valentīns Kargins no A.Puškina Liepājas 2. vidusskolas par Liepājas 19. gadsimta nocietinājumu sistēmu izbūvi, Agnese Felicita Alžāne un Evelīna Meļņikova no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas ar spēli "Liepāja".

Visi skolēni balvā saņēma Jūrmalas Domes sertifikātus un medaļas, kā arī trīs dienu atpūtu Jūrmalas akvaparkā.

Pievieno komentāru

Liepājā