Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas skolās par pašvaldības naudu iegādāsies lielu daļu darba burtnīcu

Domes budžeta komisijā un Finanšu komitejā nolemts piešķirt papildu finansējumu no pašvaldības budžeta Ls 47 406 apmērā – sešus latus uz vienu skolēnu mācību burtnīcu iegādei, jo valsts piešķirtais finansējums ir nepietiekošs un radījis neizpratni par mācību procesa norisi gan vecākiem, gan skolotājiem. Lēmums par budžeta grozījumiem vēl jāakceptē Domes  sēdē 19. septembrī, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Liepājas izglītības iestāžu vadītāji atzinīgi vērtē pašvaldības atbalstu jau piešķirtajiem Ls 8,40 uz vienu skolēnu, t.i. kopā Ls 14,40. Tajā pašā laikā no valsts mācību līdzekļu iegādei šobrīd saņemts tikai Ls 6,26 uz skolēnu.

Skolu vadītāji jau apkopojuši nepieciešamo darba burtnīcu un citu mācību līdzekļu sarakstu, ko plāno iegādāties par pašvaldības papildu piešķirto naudu. Skolas atbilstoši savām prioritātēm plāno iegādāties mācību burtnīcas dabas zinībās un svešvalodā pamatskolai, darba burtnīcas sākumskolai mūzikā, matemātikā, latviešu valodā, dabas zinībās, atlantus un kontūrkartes ģeogrāfijā, praktiskos uzdevumus datorzinībās, dažādus interaktīvos materiālus, pētniecisko darbu komplektus utt.

Kā zināms, 7. augustā apstiprinātie grozījumi Izglītības likumā nosaka, ka no 2013.gada 1.septembra mācību literatūras, arī metodisko līdzekļu, uzziņu literatūras un digitālo mācību līdzekļu iegādi pilnībā finansē no valsts un pašvaldības budžeta līdzekļiem.

No valsts budžeta mērķdotācijām saņemts Ls 50 817, par ko skolās bija iespējams iegādāties tikai galvenokārt svešvalodu komplektus, kuru cena ir no Ls 8 līdz Ls 15 vienam skolēnam.

Jaunie grozījumi Izglītības likumā nosaka, ka skolēnu vecākiem par saviem līdzekļiem jānodrošina individuālie mācību piederumi, priekšmeti un materiāli, kurus izmantos  mācībās - kancelejas preces, apģērbs un apavi, atsevišķu mācību priekšmetu (sports, mājturība un tehnoloģijas u.c.) obligātā satura apguvei nepieciešamais specifiskais apģērbs, apavi un higiēnas piederumi, materiāli.

No valsts budžeta līdzekļiem var tikt apmaksātas tikai tās darba burtnīcas tajos priekšmetos, kur tās pilda mācību grāmatas funkcijas vai aizstāj to (piemēram, svešvalodā un sociālajās zinībās).

Pašvaldību atbildībā, tāpat kā līdz šim, ir nodrošināt mācību procesam nepieciešamo uzskates līdzekļu, izdales materiālu, didaktisko spēļu, mācību tehnisko līdzekļu, mācību materiālu, iekārtu un aprīkojuma iegādi.

Darba burtnīcas visos priekšmetos vairs netiek uzskatītas par obligātām. Tāpēc skolotāji un skolu vadība var izvērtēt, vai darba burtnīcas patiešām nepieciešamas, un kuros gadījumos iespējams izvēlēties citas mācību formas. IZM ar grozījumiem Izglītības likumā rosina stiprināt skolas padomes lomu, jo lēmums par darba burtnīcu iegādi ir diskutējams un akceptējams tieši skolas padomē, sadarbojoties skolas vadībai, pedagogiem un vecākiem. Skolas padome var lemt arī par citu mācību līdzekļu iegādi.

Pievieno komentāru

Liepājā