Liepājas Simfoniskajam orķestrim šī būs pagrieziena sezona

PAPILDINĀTA AR FOTO NO PRESES KONFERENCES LIEPĀJĀ. Liepājas Simfoniskajam orķestrim (LSO) šī būs pagrieziena sezona, kas aizritēs 135 gadu jubilejas zīmē, šodien orķestra jaunajai sezonai veltītajā preses konferencē sacīja orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis.

Viņš norādīja, ka šosezon LSO aizvadīs pirmo sezonu jaunajā koncertzālē "Lielais dzintars", kur orķestrim būs sava zāle.

Lielākā daļa orķestra koncertu notiks "Lielajā dzintarā". Taču, tā kā "Lielā dzintara" atklāšana plānota novembrī, bet LSO ir tradīcija sezonu sākt septembrī, jubilejas gada sezonas atklāšanas koncerts norisināsies 25.septembrī Liepājas Latviešu biedrības namā.

"Šis ir pēdējais plānotais sezonas atklāšanas koncerts Liepājas Latviešu biedrības namā," norādīja orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala. Viņš pastāstīja, ka koncertā tiks atskaņots Riharda Dubras jaundarbs "Otrā simfonija", kas būs pirmā simfonija Latvijas simtgades simfoniju ciklā. "LSO ir tradīcija bieži atskaņot latviešu komponistu radīto mūziku, un sezonas atklāšanas koncertā mēs šo tradīciju turpināsim," sacīja Lakstīgala.

Programmā iekļautas arī Riharda Štrausa "Četras pēdējās dziesmas", kas reiz, piedaloties solistei soprānam Margaritai Vilsonei, izskanējušas Rundāles pilī, un arī šoreiz Liepājā tās izskanēs ar Vilsones dalību. "Šīs Štrausa dziesmas nav atvadas, tā ir gaiša, cerību pilna mūzika," stāstīja Lakstīgala. Tāpat koncertā tiks atskaņota Pētera Čaikovska uvertīra-fantāzija "Romeo un Džuljeta". "Veidojot atklāšanas koncerta programmu, gādājām, lai tā būtu krāšņa, skaista un iespaidiem bagāta," izteicās orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs.

Tāpat viņš norādīja, ka LSO strādā pie jaundarbu pasūtināšanas, kas tiks gan atskaņoti, gan pēcāk apkopoti kompaktdiskos. Starp tuvākajā laikā publikai atskaņojamiem jaundarbiem viņš minēja Imanta Kalniņa 7.simfoniju, kā arī Platona Buravicka un Artura Maskata kompozīcijas.

Savukārt Lipskis pastāstīja, ka LSO kopš 2010.gada ir lūkojies austrumu virzienā un sniedzis koncertus tādās zemēs kā, piemēram, Azerbaidžāna, Ķīna, Indija un Japāna, taču tuvākā gada vai divu gadu laikā orķestra darbība koncentrēsies Liepājā, koncertzālē "Lielais dzintars". Novārtā atstātas netikšot arī citas Latvijas koncertvietas.

Lipskis uzsvēra, ka LSO vienmēr ir bijis atvērts dažādiem žanriem, arī ritmiskajai mūzikai, un šogad šī atvērtība tiks demonstrēta, sniedzot koncertus ar grupu "Remix".

Toties rokgrupas "Remix" dalībnieks Aivars Hermanis pastāstīja, ka grupa "Remix" vai atsevišķi tās dalībnieki ar LSO sadarbojušies periodiski un šogad LSO grupai pievienosies tās 30 gadu jubilejas tūrē. "Tūre būs pa visām jaunuzceltajām Latvijas koncertzālēm, bet Rīgā uzstāšanās notiks Dailes teātrī," sacīja Hermanis. Turneja sāksies 14.novembrī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors", turpināsies 15.novembrī Cēsīs, Vidzemes koncertzālē "Cēsis", un 16.novembrī Rīgā, Dailes teātra Lielajā zālē. Turnejas noslēgums gaidāms 18.novembrī Liepājā, jaunajā koncertzālē "Lielais dzintars". Kā piebilda Lipskis, tiekot domāts arī par papildkoncertu Liepājā.

Pievieno komentāru

Liepājā