Liepājas Simfoniskais orķestris turpmākās sezonas aizvadīs, spraigi gatavojoties jaunajai koncertzālei

Jauno, nu jau 133.koncertsezonu Liepājas Simfoniskais orķestris atklās pavisam citā noskaņā kā iepriekšējos gadus – proti, redzot, kā top jaunā mājvieta – koncertzāle „Lielais dzintars”.

„Koncertzāles „Lielais Dzintars” būvniecības uzsākšana neapšaubāmi ir liels iedvesmas avots mūsu mūziķiem. Līdz ar to šīs, kā arī nākošās sezonas prioritāte ir pienācīgi sagatavoties un panākt kvalitātes izrāvienu, ieejot jaunajā zālē. Tas orķestrim ir papildus izaicinājums,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) vadītājs Uldis Lipskis.

Liepājas Simfoniskais orķestris aizsāks jaunu, mākslinieciski īpaši augstvērtīgu koncertu ciklu – „Lielo dzintaru gaidot”. Katrs šī cikla koncerts norādīs uz topošo zāli un sagatavos vēl plašāku publiku augstvērtīgas mākslas baudīšanai Kurzemes reģionā. Pirmais šī cikla koncerts gaidāms 10.oktobrī, kad galvenā viesdiriģenta – viena no izcilākajiem Eiropas diriģēšanas profesoriem Luca Kēlera vadībā LSO pēc ļoti ilga laika atkal pieskarsies viena no simfoniskās mūzikas lielākajiem meistariem Antona Bruknera daiļradei. „Liepājas orķestris jau no šūpuļa ir bijis ļoti starptautisks pasākums. Pateicoties tvaikoņa līnijai Ņujorka-Liepāja un dzelzceļa savienojumiem ar Krievijas metropolēm, Liepāja dabīgi izveidojās par starptautiskas mākslinieku migrācijas krustcelēm. Pianisma zvaigžņu festivāls atjaunoja to nišu, ka mēs esam starptautiskas mākslinieciskas apmaiņas, dažādu atskaņotājmākslas skolu satikšanās punkts,” zina stāstīt Uldis Lipskis, Un pēc dažiem gadiem jaunā koncertzāle kļūs par starptautiskas nozīmes profesionālās mākslas centru.”

Jaunajā koncertsezonā LSO turpinās iesākto Liepājas koncertu ciklu. Jau sezonas atklāšanā, 20.septembrī pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Riharda Zaļupes Sestais Liepājas koncerts „4+4 kvadrātā”, ko LSO atskaņos kopā ar Rīgas Saksofonu kvartetu un Liepājas spožāko kori „Laiks”. Savukārt 23.aprīlī Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla atklāšanā skanēs divi Liepājas koncerti – Andris Vecumnieks raksta koncertu klavierēm, marimbai un čellam ar orķestri, savukārt Santa Ratniece komponē klavierkoncertu pianistam Vestardam Šimkum.

„Vēl viena laba ziņa ir tā, ka mūsu komandai kā mākslinieciskais konsultants ir piebiedrojies muzikologs Orests Silabriedis,” saka Uldis Lipskis, „Pirmais lielais darbs, kur būs manāms viņa veikums, būs izglītojošie koncerti, ko šosezon pilnīgi citādā formātā rādīsim skolniekiem un bērnudārzniekiem ne vien Liepājā, bet arī Ventspilī, Vaiņodē, Ogrē un citās Latvijas pilsētās.”

Tiks turpināts arī koncertu cikls „Dzintara skaņas zvaigznājs”, kurā klausītāji var novērtēt lielisku LSO solistu sniegumu. 25.oktobrī norvēģu diriģenta Bjartes Engeseta vadībā kā soliste uz LSO skatuves kāps flautiste Anita Barlote. 29.novembrī tā būs vijolniece Līga Baltābola, bet 28.martā – trombonists Artūrs Hrustaļovs.

Uldis Lipskis turpina par jauno sezonu: „Novembrī īstenosim mūsu sapņu projektu – lielo Latvijas tūri. Spēlēsim gan Jelgavā, gan Rēzeknē, Cēsīs, Daugavpilī, Madonā un Balvos. Tā būs ļoti koncentrēta, apzināti šai tūrei veidota programma, kurā skanēs gan latviešu, gan krievu un Eiropas mūzika. Klausītāji varēs baudīt arī mūsu izcilā solista – čellista Ērika Kiršfelda spēli.”

Arvien plašāk Liepājas Simfoniskais orķestris plāno iesaistīties starptautiskos sadarbības projektos. Oktobra beigās orķestra mūziķi dosies uz Klaipēdu, lai kopā ar Klaipēdas kamerorķestri igauņu diriģenta Andres Mustonena vadībā veidotu Mocarta mūzikas ierakstus. Viens no solistiem, kas piedalīsies šajā ierakstā, būs leģendārais austriešu pianists Pauls Badura-Škoda. Decembrī Liepājā ieradīsies azerbaidžāņu diriģents Jalčins Adigezalovs, lai kopā ar LSO un azerbaidžāņu solistiem ierakstītu unikālu programmu, ko plānots izdot CD formātā. 19.decembrī arī liepājnieki varēs baudīt azerbaidžāņu simfomugamu – koncertu, kas ar sajūsmu pirms diviem gadiem tika uzņemts Rīgā.

Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls šogad norisināsies no 23.– 27.aprīlim un pirmo reizi izkāps no Latvijas robežām – atklāšanas koncerts izskanēs gan Liepājā, gan arī Klaipēdā. Bet festivāls „Liepājas vasara” atgriezīsies pie sava plašā formāta – to plānots atklāt 19.jūnijā un noslēgt 22.augustā ar garīgās mūzikas koncertu kopā ar kori „Latvija”.

Iveta Vēvere       
Liepājas Simfoniskā orķestra
sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievieno komentāru

Liepājā