Liepājas Simfoniskais orķestris atgriezies no Āzijas tūres

11. janvāra pēcpusdienā lidostā "Rīga" piezemējās lidmašīna, kas mājās nogādāja 57 Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķus (LSO), kuri aizvadīja 3 nedēļu garu tūri Āzijā – Ķīnas Tautas Republikā un Indijas Republikā.

Ķīnas Tautas Republikā divās nedēļās tika aizvadīti 11 koncerti, kas notika pilsētās gar visu Ķīnas Tautas Republikas austrumu piekrasti. Publikas atsaucība un zāļu piepildījums liecināja, ka Liepājas Simfoniskais orķestris ir gaidīts viesis ārvalstīs. Īpaši sirsnīgi publika uzņēma tieši mūsu pašu Emīla Dārziņa „Melanholisko valsi”, kuram skanot publikai aizrāvās elpa un zālē nebija dzirdami pat elpu  vilcieni.

Tūrei turpinoties Liepājas Simfoniskais orķestris devās uz Indijas Republikas 2 pilsētām – Mumbaju (kādreizējo Bombeju) un galvaspilsētu Deli, lai piedalītos globālajā mūzikas festivālā "Lakshminarayana global music festival". Orķestris šajā tūrē sadarbojās ar vietējo mūziķi, izcilu vijolnieku un komponistu Dr. L. Subramaniam un viņa ģimeni. Indijas tūres koncertprogrammā bija iekļauta A.Dvoržāka 9.simfonija un 3 skaņdarbi, kuru autors ir jau minētais mūziķis Dr. L. Subramaniam. Stāvovācijas un pārpildītās koncertzāles apliecināja, ka Indijā mīl klasisko mūziku un Liepājas Simfoniskais orķestris jau uzsācis darbu pie nākošās tūres Indijas Republikā plānošanas.

LSO esot Indijas Republikā piedalījās Latvijas vēstniecības Indijā un Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē atklāšanā.

Tūre bija iespējama pateicoties daudziem atbalstītājiem, bet īpaši Latvijas Republikas Kultūras ministrijai un ministrei Dacei Melbārdei, būvuzņēmumam „Merks”, Aloizam Norkum, Indijas Republikas vēstniecei Latvijā un Zviedrijā Banašri Bosi Harisonai un daudziem citiem.

Liena Dāvida
Liepājas Simfoniskā orķestra
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Pievieno komentāru

Liepājā