Liepājas SEZ valde atbalsta divus ieguldījumus kapitālsabiedrību attīstībā 1,475 miljonu eiro apmērā

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde atbalstījusi divus ieguldījumu līgumus zonā strādājošo kapitālsabiedrību attīstībā 1,475 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Liepājas SEZ pārstāvji.

Valde apstiprinājusi SIA "Jensen Metal" ieguldījumu projektu "Jaunu tehnoloģisko iekārtu iegāde" par 1,395 miljoniem eiro un SIA "Caljan" 80 000 eiro ieguldījumu projektu "Metināšanas iecirkņa papildināšana ar metināšanas iekārtām Brīvības ielā 142A, Liepājā".

"Jensen Metal" projektu plānots īstenot no šā gada 26.marta līdz 2023.gada 31.decembrim. “Jensen Metal’’ var saņemt maksimāli pieļaujamo atbalsta intensitāti ieguldījumiem līdz 35%.

Savukārt "Caljan" savu projektu plāno realizēt no 29.marta līdz 31.jūlijam. Saskaņā ar "Caljan" iesniegto deklarāciju par komercdarbības atbilstību mazajai vai vidējai komercsabiedrībai, uzņēmums var saņemt maksimāli pieļaujamo atbalsta intensitāti ieguldījumiem līdz 35%.

"Jensen Metal" ir uzņēmums ar Dānijas kapitālu, kas Latvijā, Liepājā strādā no 2004. gada. Pašlaik "Jensen Metal" Latvijā ir pilnībā patstāvīgs uzņēmums, kas vairākkārtīgi ir pāraudzis kādreizējo Dānijas mātes uzņēmumu gan apjomā, gan tehnoloģijās, gan arī vadības sistēmās. Liepājā uzņēmums nodarbina 330 darbinieku.

Dānijas uzņēmuma "Caljan" meitas kompānija Latvijā strādā kopš 2006.gada, 99,54% no tā saražotās produkcijas, kas lielākoties ir teleskopiskie konveijeri pasta sūtījumiem, tiek eksportēti, un pērn tika apgrozīti 22,9 miljoni eiro, bet nodokļos samaksāti - 1,36 miljoni eiro.

Liepājas SEZ norādīja, ka 2020.gadā ir noslēgti 18 līgumi par ieguldījumu veikšanu Liepājas SEZ teritorijā par kopējo summu 19,743 miljoni eiro, bet šā gada janvārī un februārī kopā ir noslēgti seši līgumi par kopējo summu 1,702 miljoni eiro.

Liepājas SEZ teritorija aizņem 3979 hektārus jeb aptuveni 65% no Liepājas pilsētas teritorijas. Liepājas SEZ sastāv no ostas, pilsētas industriālajām teritorijām, Liepājas starptautiskās lidostas un bijušās militārās bāzes "Karosta".


Pievieno komentāru

Liepājā