Liepājas satiksmes eksperimentā triumfē divu riteņu transporta līdzekļi

Visātrākais pārvietošanās līdzeklis Liepājas satiksmē ir motocikls, bet visefektīvākais – velosipēds. Šāds secinājums izriet no Eiropas Savienības iniciatīvas Gudrie Pilsētnieki rīkotā eksperimenta pilsētas ielās pagājušās piektdienas pēcpusdienā.

Pazīstamais motobraucējs Lauris Freibergs četru kilometru distanci pa Liepājas ielām no lielveikala K-Rauta stāvlaukuma Brīvības ielā 164 veikala līdz Dzintara boulinga zālei Peldu ielā 66, braucot ar sporta motociklu un ievērojot visus satiksmes noteikumus, veica sešās minūtēs. Otrais finišu sasniedza uzņēmuma Blue Shock bike pārstāvis Artis Daugins ar elektrovelosipēdu, kurš ceļā pavadīja 12 minūtes, trešo vietu dalīja Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Ieva Hmieļevska ar automašīnu un Gudrais Pilsētnieks Ansis Egle ar velosipēdu. Viņiem distances pieveikšanai bija nepieciešamas 18 minūtes. Visnepateicīgākais pārvietošanās līdzeklis īsā maršruta veikšanai izrādījās sabiedriskais transports, jo Liepājas domes priekšsēdētāja vietniekam Jurijam Hadarovičam pieturā nācās vairākas minūtes gaidīt autobusu un pēc tam palielu distanci veikt vislēnākajā veidā – ar kājām. Ar to arī izskaidrojamas ceļā pavadītās 29 minūtes.

«Sacīkstēs uzvarēja motocikls, pierādot, ka pilsētas satiksmē visērtāk pārvietoties ar divu riteņu transporta līdzekli. Manuprāt mēs arī esam pierādījuši, ka izdevīgākais transporta līdzeklis Liepājā un arī citās Latvijas pilsētās ir velosipēds. Ar to var nonākt galamērķī tikpat ātri un pat ātrāk nekā ar personīgo automašīnu, turklāt atkrīt degvielas izmaksas un brīvas stāvvietas meklēšana,» secina Gudrais Pilsētnieks Ansis Egle.

Pievieno komentāru

Liepājā