Liepājas Reģionālās slimnīcas Glābējsilītē ievietots mazulis 6

Trešdien ap pulksten 7.50 Liepājas Reģionālās slimnīcas glābējsilītē ievietots jaundzimušais – meitenīte. Patlaban meitenīte atrodas Jaundzimušo patoloģijas un intensīvās terapijas nodaļā. Pēc pirmās apskates mediķi mazuļa veselību raksturo kā apmierinošu, bērniņš ir mierīgs. Aptuveni 2,5 līdz 3 nedēļu vecs. Meitenīte bijusi piemēroti saģērbta tīrās zīdaiņu drēbītēs.

Šis ir trešais jaundzimušais, kurš ir atstāts pie Liepājas Reģionālās slimnīcas izveidotajā glābējsilītē, informē Liepājas reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Pirmais bērniņš tika atstāts 2010.gada 8.decembrī, kad Liepājas Reģionālās slimnīcas glābējsilītē tika ievietots jaundzimušais – meitenīte.

Otrs jaundzimušais tika atstāts 2011.gada 13.septembrī, kad Liepājas Reģionālās slimnīcas glābējsilītē ievietots jaundzimušais – arī meitenīte.

Projekta Baby Box, jeb Glābējsilīte īstenotāji Latvijā ir sabiedrisko attiecību kompānijas „Divi gani”. Glābējsilīte pie LRS tika atklāta 2010.gada 8.oktobrī. Tā ierīkota netālu no slimnīcas darbinieku autostāvvietas, taču tā atrodas pietiekami diskrētā vietā kur ikdienā netraucē pacientu un klientu plūsma.

Latvijā šobrīd ir 8 glābējsilītes. Pirmā glābējsilīte tika izveidota 2009. gadā Rīgā un pagaidām pēdējā – 2014. gadā Jelgavā.

Sākotnēji projekta ietvaros bija plānots izveidot piecas reģionālās glābējsilītes, taču atsevišķu pilsētu vadības izteica vajadzību arī viņu pilsētā šādu vietu izveidot – ne ar cerību, ka tur ieliks bērnu, bet preventīvi. Lai domātu un runātu par iemesliem, kas sievietes pamudina uz šādu soli.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Lana

Nu kādiem ir jābūt apstākļiem, lai tā vienkārši atstātu savu bērniņu? Nu kādiem? Asara norit pār vaigu , to lasot...

pirms mēneša, 2020.08.26 16:37

Jana

Kādiem? Tādiem, kādi tie ir Latvijā!!! Es ļoti silti iesaku cilvēkiem padzīvot tā, kā dzīvo vairums. Ar minimālo algu. Un tad, aptvert, kā dzīvo sabiedrība mums apkārt! Re, izrādās, ka nevar ar to minimālo pat izdzīvot, kur nu vēl dzīvot!
Un tad vēl, ja šī māmiņa abortu būtu veikusi-tas tad būtu bijis labāk? Bet nu, to jau neafišē, ka šodien, piemēram, veikti 5 aborti... jo NEVIENU taču tas neskar. Vai par bērniņiem, kas slimnīcās mirst dzemdību laikā-par tiem neraksta, raksta tikai par tiem, kas mājdzemdībās nomirst. Sēt bailes cilvēkos-lūk-tā ir izeja no katastrofas, kas valda šajā valstī jau 30gadus!!! Āmen!!!

pirms mēneša, 2020.08.26 20:13

Dana

Jana, tu esi pamatīgi debila vai bomziene...mošk paārstējies?

pirms mēneša, 2020.08.26 21:54

Kanna

Jana - tu no kuras palīgskolas izbēgusi, ja tu esi tik stulba, ka neko vairāk,kā darbu ar minimālo algu atrast nevari, tad nevaino tajā valsti! Katastrofa ir janasveidīgie izstrādājumi, kuri grib lai viss nokrīt no gaisa!!!

pirms mēneša, 2020.08.27 12:31

Lanai

Meit tu esi malacis.
Savus bèrnus es audzinàju 90 gados, mèneßiem nemaksàja algas....pati gadiem stràdàju divos darbos, dzìvoju mazpilsetà....bèrni izaudzinàti,veselìba man un vìram sabeigta.
Un tad bija bezdarbs tads uz 1 darba vietu 50 cilvèku.
Stràdàjam ar vìru vienà uzñèmumà....uz trepèm pa nakti pie kasses cilvèki gaidìja naudu.
Un tagad ar Covid 19 nav nekas labàk.

pirms mēneša, 2020.08.27 14:27

aija111

Kāpēc šādam rakstam atļauj komentārus? 90% no tiem būs negatīvi. Vieniem nepatiks, ka šādas silītes eksistē, citiem, ka kāda tur atstāj savu mazuli, un pārējie vienkārši noliks šos komentētājus

pirms mēneša, 2020.08.27 20:05

Liepājā