Liepājas Reģionālajā slimnīcā slēdz nodaļas, lai atvērtu papildu gultas Covid-19 pacientiem

Turpinot palielināties Covid-19 pacientu skaitam, Liepājas Reģionālajā slimnīcā slēgtas divas stacionārās nodaļas, pāprofilējot tās par Covid-19 nodaļām, aģentūru LETA informēja SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Slēgta Stacionārā rehabilitācijas nodaļa un viena no ķirurģijas profila nodaļām.

Attiecīgi rehabilitācijas nodaļā izvietotas 18 gultas Covid-19 pacientiem, ķirurģijas profila nodaļā - 28 gultas.

Līdz šim esošajā Covid-19 nodaļā jeb Infekciju slimību nodaļā ir 33 gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Ceturtdien Liepājas Reģionālajā slimnīcā kopumā ārstējas 50 Covid-19 pozitīvi pacienti, no kuriem pieci atrodas reanimācijā, divi - Covid-19 nodaļā paaugstinātas plūsmas skābekļa terapijas gultās. Slimnīcā ārstējas arī viens bērns un viena sieviete pēc dzemdībām.

Jau ziņots, ka oktobra sākumā reanimācijas pacientu vajadzībām, bez jau esošajām astoņām Covid-19 pacientu gultām, Operāciju bloka pēcoperāciju palātā tika atvērtas vēl septiņas reanimācijas gultas pacientiem ar smagu slimības gaitu.

Divi izolatori Covid-19 mazajiem pacientiem jau iepriekš izvietoti arī Vispārējā bērnu slimību nodaļā.

Kā vēstīts, Veselības ministrija (VM) prognozē, ka pēc nedēļas, 26.oktobrī, Latvijai būs jālūdz starptautiska palīdzība Covid-19 pacientu ārstēšanai, otrdien valdības sēdē sacīja VM valsts sekretāre Indra Dreika.

Viņa stāstīja, ka no 8810 kopējā gultu skaita 19.oktobrī jau 1286 gultas ir atvēlētas Covid-19 pacientiem. Dreika skaidroja, ka stacionēto skaits dubultojas aptuveni ik pēc aptuveni 15 dienām, tādēļ sliktākā prognoze liecina, ka kritisko 1500 gultu slieksni, kas paredzēts Covid-19 pacientiem, sasniegs jau 23.oktobrī, labākā prognoze liecina, ka šīs gultas būs aizpildītas 27.oktobrī.

VM prognozē, ka jau pēc nedēļas, 26.oktobrī, nāksies pārtraukt plānveida stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu arī privātajās ārstniecības iestādēs, izņemot atsevišķus pakalpojumus. No nākamās otrdienas Covid-19 pacientu aprūpē iesaistās visas tās ārstniecības iestādes, kas iepriekš nebija iesaistītas. Papildus pārprofilētas nodaļas Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS) un Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS).

Tāpat tiek prognozēts, ka no nākamās otrdienas būs nepieciešama pacientu šķirošana visos veselības aprūpes līmeņos, sniedzot tikai neatliekamo palīdzību. No nākamās nedēļas Covid-19 pacientu aprūpei tiks piesaistīti rezidenti, kā arī pieprasīta starptautiskā palīdzība, vēstīja Dreika.

Pievieno komentāru

Liepājā