Liepājas reģionālajā slimnīcā pacientu apmeklējuma ierobežojumi pagaidām nav noteikti

Pieaugot saslimstībai ar dažādām vīrusu saslimšanām, tostarp gripu, Liepājas Reģionālajā slimnīcā (LRS) tuvāko dienu laikā ierobežojumus pacientu apmeklēšanai nav plānots noteikt, "Rietumu Radio" informēja LRS pārstāve Indra Grase.

Kā atzina Grase, situācijai mainoties, slimnīcas vadība varētu lemt par šādu ierobežojumu ieviešanu, taču pašlaik situācija ar gripas izplatību neesot tik dramatiska.

Jaunākie dati par gripas izplatību valstī, kā informēja Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Laura Ševčenko, būs zināmi nākamās nedēļas sākumā, jo centrs šo informāciju apkopojot tikai vienu reizi nedēļā.

Kā ziņots, pieaugot saslimstībai ar dažādām vīrusa saslimšanām, tostarp gripu, vairākās Rīgas slimnīcās noteikti ierobežojumi pacientu apmeklēšanai.

Šonedēļ Latvijā izsludināta gripas epidēmija, jo vienā no gripas monitoringa pilsētām - Jelgavā - iepriekšējā nedēļā tika pārsniegts vīrusa epidēmiskais slieksnis - 100 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Pilsētā konstatēti 107 saslimšanas gadījumi ar gripu uz 100 000 iedzīvotāju. Savukārt valstī saslimšana bijusi vidēja, proti, 39,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" dati liecina, ka arī šonedēļ gripas aktivitāte pieaug.

Pievieno komentāru

Liepājā