Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas Reģionālajā slimnīcā noteikta gripas karantīna

Tā kā saslimstība ar akūtām vīrusu infekcijām, tai skaitā arī ar gripu palielinās, sākot no 1. februāra Liepājas Reģionālajā slimnīcā noteikta karantīna un stigri ierobežota apmeklētāju plūsma.

Liepājas Reģionālajā slimnīcā laika posmā no 15.01.18. – 28.01.18. laboratoriskai apstiprināti 10 gripas saslimšanas gadījumi (4 bērni, 6 pieaugušie).Iedzīvotājiem lūgums ievērot šos noteikumus un izrādīt sapratni. Savukārt par visiem neskaidriem gadījumiem konsultēties ar ārstējošo ārstu.Mediķi aicina pacientu radus un draugus bez vajadzības neierasties slimnīcā, lai izvairītos no saslimšanas. Īpaši šajā laikā neņemt līdzi mazus bērnus, jo viņu imūnā sistēma nav tik izturīga kā pieaugušajiem.

Tā kā noteikta karantīna, tad diemžēl slimnīcā nevarēs notikt arī Ēnu dienas pasākumi, kas šogad paredzēti 14. februārī. Tā kā šāda situācija atkārtojas jau vairākus gadus, slimnīca pavasarī rīkos atvērto durvju dienu, lai dotu iespēju tiem jauniešiem, kuri interesējas par mediķu profesiju, ēnot kādu no slimnīcas darbiniekiem.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņo par gripas epidēmijas sākumu ar 2018. gada 30. janvāri. Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktā pacienta iemaksa – 2,85 eiro.

2018. gada 4. nedēļā gripas gadījumi reģistrēti arī Ventspilī (62,0 uz 100 000 iedz.), Jūrmalā (30,0 uz 100 000 iedz.), Liepājā  (26,1 uz 100 000 iedz.) un Rīgā (20,6 uz 100 000 iedz.). Vidēji Latvijā gripas intensitāte sasniegusi 28,9 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem.

SPKC epidemiologi atgādina, ka vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un citi, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.Vislabākā aizsardzība pret gripu ir ikgadējā vakcinācija. Ņemot vērā, ka gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus – līdz pat aprīļa beigām, un imunitāte izveidojas 10 dienu laikā pēc vakcinācijas, nav par vēlu vakcinēties pret gripu, izvērtējot visus riskus,  arī epidēmijas sakumā.

Pievieno komentāru

Liepājā