Liepājas reģionālajā slimnīcā ceturtdien ārstējas 12 Covid-19 slimnieki

Kurzemes slimnīcās šodien ārstējas 16 Covid-19 slimnieki, kas ir par trijiem vairāk nekā vakar, aģentūru LETA informēja slimnīcu pārstāves.

Liepājas reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase teica, ka slimnīcā patlaban ārstējas 12 Covid-19 pacienti.

Savukārt SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" Ventspilī ceturtdien ar Covid-19 ārstējas četri pacienti, tādēļ situācija raksturojama kā stabila un patlaban slimnīcas kapacitāte ir pietiekama pacientu uzņemšanai un palīdzības sniegšanai, informēja "Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas" sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Grinberga.

Viņa norādīja, ka laikā no 10.septembra līdz 5.novembrim Ventspils slimnīcā ar Covid-19 saslimšanu ir ārstējušies 20 pacienti, no tiem 14 izrakstīti, četri pašlaik ārstējas Infekciju slimību nodaļā un divi miruši.

Kā vēstīts, pagājušajā diennaktī Latvijā stacionēti 39 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopējais slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits pieaudzis līdz 244, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Šis ir līdz šim augstākais vienā dienā stacionēto Covid-19 gadījumu skaits. 3.novembrī un 28.oktobrī tika ziņots par 36 stacionētiem iepriekšējā diennaktī stacionētiem Covid-19 pacientiem.

Pagājušajā diennaktī no slimnīcas izrakstīts ievērojams Covid-19 pacientu skaits - kopumā 30. Tādējādi līdz šim no stacionāriem izrakstīti 519 jaunā koronavīrusa pacienti.

No visiem stacionētajiem pacientiem 234 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet desmit - ar smagu slimības gaitu.

Kā ziņots, Latvijas veselības aprūpes sistēmai būtu kritiski, ja slimnīcās nonākušo Covid-19 pacientu skaits pārsniegtu 500, otrdien pēc valdības ārkārtas sēdes atzina veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 367 Covid-19 gadījumi, kas ir līdz šim lielākais vienā diennaktī konstatētais sasirgušo skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Pagājušajā diennaktī arī veikts līdz šim lielākais Covid-19 testu skaits - 7564, un 4,85% gadījumu tie bijuši pozitīvi. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Pagājušajā diennaktī miruši trīs Covid-19 pacienti. Divi mirušie pacienti bijuši vecuma grupā no 70 līdz 75 un vēl viens - no 90 līdz 95 gadiem. Līdz šim ziņots par 88 personu nāvi, kurām bijusi apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Pievieno komentāru

Liepājā