Liepājas pusmaratons izdodas, spītējot lietum

"Par spīti laikapstākļiem, sporta svētki izdevās," – tā uzskata "Liepājas pusmaratona" runasvīri – mūziķis, Liepājas grupas "Willow Farm" vokālists Emīls Dreiblats un Liepājas Olimpiskā centra sporta cilvēks Normunds Atvars, īsumā rezumējot piedzīvoto sestdien notikušajā skriešanas pasākumā. Viņi bija tie, kas sacensību vietā – stadionā "Daugava" – rūpējās par pozitīvu gaisotni, komentēja notiekošo un veltīja tik vajadzīgos uzmundrinājuma vārdus skrējējiem.
   
"Personīgi mani priecēja gan pašu mazāko dalībnieku - rāpotāju - un viņu vecāku aktivitāte, gan daudzskaitlīgais bērnu skrējienu dalībnieku pulks, gan arī pārējo distanču dalībnieku apņēmība," saka Emīls, atkatoties uz aizvadīto notikumu. Viņš cer, ka pienāks brīdis, kad "Liepājas pusmaratonā" uz tā norises vietu nāks ne tikai tie, kas paši skrien, un viņu tuvinieki, bet arī tie liepājnieki, kas šo dienu vēlēsies vienkārši pavadīt sportiskā gaisotnē. "Priekšnoteikumi tam bija jau šogad, varbūt vienīgi lietus šo to pabojāja. Katrā ziņā atmosfēra stadionā bija lieliska," uzskata Emīls, cerot uz vēl lielāku skatītāju atsaucību un līdzdalību nākotnē, šo ikgadējo pasākumu pārvēršot par svētkiem visas dienas garumā lieliem un maziem.
   
Savukārt Normunds Atvars atzīst, ka ļoti gaidījis šo pasākumu. Uzaicināts kā komentētājs viņš bijis jau iepriekšējos divus gadus, un tas palicis atmiņā kā ļoti pozitīvs notikums. "Visi cilvēki smaida, ir vienoti, draudzīgi, sportiski," Normunds min dažas no lietām, kas savā ziņā raksturo "Liepājas pusmaratonu". Un nekas no tā neesot zudis arī šogad. "Kad cilvēki startē, tai brīdi nav izteikta sporta – es tevi apdzīšu, pagrūdīšu vai kas tamlīdzīgs, lai tikai būtu pirmais un labākais. Taisni otrādi. Un ir līdzskrējēji no malas, kas dalībniekiem uzgavilē. "Liepājas pusmaratons" parāda, cik vienojoša Liepāja var būt." Pirmo reizi šajās sacensībās skrējis arī Normunda dēliņš. "Tā kā šis pasākums man izvērtās tīri personisks," viņš neslēpj. Lai arī atvase piedalījies tikai 400 metru distancē, liels bijis prieks par paveikto, un neizsakāmi lepns tajā brīdī bijis arī tētis.
   
"Manuprāt, par "Liepājas pusmaratonu" var teikt, ka tas ir lokāli patriotisks pasākums. Jo gan tā organizatori ir vietējie, gan atbalstītāji, un pārsvarā arī dalībnieki ir liepājnieki," Normunds gan juties pārsteigts, redzot, ka startējis spānis, vairāki norvēģi un pat skrējējs no Amerikas. "Acīmredzot, "Liepājas pusmaratons" paliek interesants arī tālākiem reģioniem," viņš secina, un tomēr priecājas par pašu cilvēku, t.i. liepājnieku, uzņēmību un spēju noorganizēt tik vērienīgu sporta pasākumu, kurš vieno ļoti dažādu profesiju un vecuma cilvēkus. "Nav nekādu ierobežojumu vai īpašas specifikācijas, ko un kā darīt. Tas, manuprāt, arī ir galvenais "Liepājas pusmaratona" trumpis. Noteikti īstenota rīkotāju doma par to, ka tajā var piedalīties visa ģimene, pat vairāku paaudžu ģimenes locekļi. Un tas ir lieliski!".
   
Citām reizēm Normunds aicina tos dalībniekus, kas pārstāv kādu organizāciju, piemēram, uzvilkt vienādus kreliņus, lai varētu atpazīt jau pa gabalu, ko pārstāvi un kas esi. "Manuprāt, ar savu pārstāvēto organizāciju jālepojas, sevi jāizceļ starp pājējiem. Ir patīkami redzēt, kā finišē kolektīvs. Turklāt vienojošais elements ļauj sajusties kā komandai, un šī apziņa varbūt var palīdzēt sasniegt mērķi vieglāk."
   
Atgādinām, ka sestdien, 18.jūlijā, "Liepājas pusmaratonā" startēja vairāk nekā 1400 skrējēju. Kā norāda organizatori, pilnīgi visās disciplīnās dalībnieku bijis vairāk nekā pērn.
   
Pusmaratona distancē uzvaras laurus plūca Jānis Višķers un Anita Kažemāka.
   
"Liepājas pusmaratonu" rīkoja Liepājas Vieglatlētikas klubs ar Liepājas pilsētas atbalstu.
   
"Liepājas pusmaratonā" šogad bija vairākas distances – pusmaratons (21.0975 km), NIKE skrējiens, Tautas skrējiens, kā arī bērnu distances. Bija arī trase nūjotājiem, aktīvu dzīvesveidu popularizējošs "TONUS ELAST" atbalsta gājiens, mazuļu rāpošanas disciplīna un dažādi citi pasākumi bērniem stadionā "Daugava".

"Liepājas pusmaratonu" rīkoja Liepājas Vieglatlētikas klubs ar Liepājas pilsētas atbalstu.

Plašāka informācija, rezultāti, kā arī fotogrāfijas no sacensību dienas apskatāmas mājas lapā izraviens.eu vai liepajaspusmaratons.lv, kā arī "Liepājas pusmaratons" kontā "Facebook".

Jāatzīmē, ka "Liepājas Pusmaratons" norisinājās sporta sērijas "Izrāviens" ietvaros, kas radīta, lai bagātinātu pilsētas sporta dzīvi. Tautas skrējiena, NIKE skrējiena un pusmaratona distances finišējušie uzsāka cīņu par sporta sērijas "Izrāviens" kausu. Jau vēstīts, - lai to iegūtu, dalībniekiem jāpiedalās vismaz trīs sporta sērijas "Izrāviens" sacensībās. Jo, finišējot katrā no pasākumiem, papildus konkrētā pasākuma apbalvojumiem dalībnieks saņems ieskaites punktus, kas ļaus pretendēt uz lielo balvu. Kopumā tiks apbalvoti labākie seši vīrieši un sievietes individuālajā vērtējumā. Interesenti var jau reģistrēties sporta sērijas "Izrāviens" atraktīvākajām sacensībām –  “Karostas mezgls”, kuras tiek organizētas 26. septembrī atpūtas vietā „Beberliņi”.

Liepājas sporta sērijas "Izrāviens"
komunikācijas vadītājs
Mārtiņš Jansons

Pievieno komentāru

Liepājā