Liepājas pludmali grib padarīt modernāku un pievilcīgāku

Liepājas domes pastāvīgās attīstības komitejas un Finanšu komitejas deputāti ceturtdien, 14. februārī, pieņēmuši lēmumu par Liepājas pludmales tematiskā plānojuma izstrādi.

Plānojumā tiks piedāvāts vienots pludmales inženiertehniskais aprīkojums, moderni vides pieejamības risinājumi, krasta kāpu erozijas ierobežošanas un kāpu aizsardzības pasākumi un savdabīgi labiekārtojuma dizaina piemēri, stāsta Liepājas pilsētas Būvvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

Ja lēmumu deputāti atbalstīs arī domes sēdē, tematiskā plānojuma izstrādei šogad tiks piešķirti 9000 latu – par šo naudu varēs organizēt konkursu par Liepājas pludmales attīstības koncepcijas un tematiskā plānojuma izstrādi.

"Liepājas pludmalei, kas ir pilsētas vērtība, rakstura īpatnība, kvalitātes vizītkarte, nepieciešama regulāra vides uzraudzīšana un uzlabošana. Tāpēc ir nepieciešams dokuments, lai veiktu secīgu vides labiekārtošanu atbilstoši pilsētas ikgadējam budžetam," skaidro pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns.

Pludmales attīstības plānojumu paredzēts izstrādāt līdz 2014. gada 15. maijam, taču vēl līdz šī gada aprīlim galvenajam arhitektam uzdots sagatavot pagaidu risinājumu Liepājas pludmalē esošo mazo arhitektūras formu (sausās tualetes, pārģērbšanās kabīnes un soliņi) nomaiņai, piebilst A. Štāls.

Pievieno komentāru

Liepājā