Liepājas pludmalē būs jauni burti, kas apvienos pilsētas simbolus - vēju un mūziku

Liepājā jaunā pludmales sezona šogad sāksies 11. maijā. Pludmales sezona tiks sagaidīta ar jaunumu - turpmāk pludmales burti jūras krastā, pie kuriem cilvēkiem tik ļoti patīk fotogrāfēties, būs jaunā veidolā un pludmalē atradīsies nevis kā līdz šim - tikai trīs mēnešus vasaras sezonā, bet visu gadu.

Jau pagājušajā gadā tika izsludināts atklāts metu konkurss, kurā kopumā piedalījās seši pretendenti. Par vispiemērotāko risinājumu – ņemot vērā gan tehniskos, gan ilgnoturības, gan vizuālā izskata un cenas faktorus, tika atzīts SIA "Stage Art" (stageart studija) piedāvātais risinājums un pagājušajā nedēļā tika noslēgts līgums par jaunu pludmales burtu izveidošanu un uzstādīšanu. Objekta mākslinieciskais koncepts pieder liepājniekam Miķelim Šķilam, vēsta Liepājas pašvaldība.

Vides objekts atspoguļo pilsētas noskaņu un objekta atrašanās vietas simbolisko nozīmi – to nedalāmību. Objekta devīze - “Vēja stīgas”, kas apvieno divus Liepājas simbolus – mūziku un vēju.

Vides objekta tehniskais un funkcionālais risinājums ir izstrādāts, ņemot vērā pašvaldības noteiktās prasības, kā arī pretendenta līdzšinējo pieredzi, izstrādājot dažāda mēroga dizaina risinājumus un projektus. Konstrukcija, materiāli un pārklājumi ir izvēlēti tā, lai izturētu dabas ietekmes radītos riskus. Kā galvenie dabas ietekmes faktori tika definēti – vējš, smiltis, sālsūdens.

Materiāls, kas izvēlēts risinājuma pamatkonstrukcijas apstrādei, ļauj objektam iegūt nebeidzamu mainīgumu dabas ietekmē – ūdens maina materiāla klājumu, palielinot tā laukumu vai arī noskalojot to - atsedzot metāla faktūru. Objekts būs vizuāli mainīgs. Tas simboliski atspoguļo vēstures gaitu – katrs mirklis ir vēsture jau nākamajā brīdī. Vēsture papildinās, kļūst par mirkli bagātāka un vērtīgāka.

Stīgu augstums zemākajā vietā ir 3 metri, bet augstākajā punktā sasniedz 4, 2 metrus. Augšupejošā līnija simbolizē pilsētas augšupejošu virzību.

Pilsētas nosaukuma burti veidoti no metāla kontūrām, kas pārklātas ar baltu glancētu pulverkrāsu un aizpildītas ar baltu perforētu metāla sietu - uz vēstures pamatīguma fona, ļaujot izcelties mūsdienīgai, elegantai, dinamiskai Liepājai. Krāsa un faktūra burtu izveidei izvēlēta tā, lai objekts paustu pilsētas sajūtu šodien, lai atspoguļotu mūsdienu iespēju un izaugsmes skaistumu. Elegance un vieglums.
Objekta pamatnes konstrukcija un burtu augstums no zemes veidoti tā, lai vēja ietekmē neveidotos smilšu saneses, kas varētu aizsegt galveno objekta sastāvdaļu - burtus. Svarīgi bija izvēlēties tādus stiprinājumus, lai katram burtam būtu vismaz piecas saķeres vietas un tas stabili atrastos pie kopējās konstrukcijas. Tāpat ir rasts risinājums, kā burtiem būt ļoti stabiliem, lai tie izturētu spēcīgos Liepājas vējus.

Objekta caurredzamībai ir ne tikai funkcionāls iemesls, bet arī estētiska nozīme – konstrukcijas tehniskais risinājums rada gaismas caurlaidību, kas objektam ļauj organiski iekļauties ainavā, caur sevi atspoguļojot jūras ūdens krāsu, debesis, saulrietu.
Esošos burtus bija nepieciešams nomainīt, jo tie bija no neizturīga materiāla, kalpoja tikai vienu sezonu un bija nepieciešami lieli izdevumi, lai katru gadu tos atjaunotu. Tāpat vecie burti neatbilda pilsētas kopīgajai grafiskajai identitātei. Jaunie burti būs veidoti no tādas konstrukcijas un materiāliem, lai pludmalē būtu visu gadu, vismaz piecus gadus.

Pievieno komentāru

Liepājā