Liepājas pilsētas domes ārkārtas sēdē lems par grozījumiem Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likumā

Otrdien pulksten 11 notiks Liepājas pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā lems par Satiksmes ministrijas rosinātajiem grozījumiem Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) likumā, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības pārstāve Dace Freidenfelde.

Tāpat domes ārkārtas sēdē plānots lemt par pašvaldības pārstāvja deleģēšanu Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomē, kā arī amatu savienošanu.

LETA jau ziņoja, ka Satiksmes ministrija (SM) rosina Liepājas SEZ pārvaldīšanai izveidot valsts kapitālsabiedrības, kurās iespēja iegūt akcijas būtu arī pašvaldībām.

Ņemot vērā ostas darbības ietekmi uz pašvaldību, kā arī pašvaldībai piederošo īpašumu skaitu, kas jau šobrīd ir nodoti ostu pārvaldēm pārvaldīšanai, gan Likumā par ostām, gan Liepājas SEZ likumā paredzēts, ka kapitālsabiedrībā, kas veic ostas pārvaldes funkcijas arī pašvaldībai ir tiesības iegūt akcijas ar nosacījumu, ka valstij paliek ne mazāk kā divas trešdaļas akciju. Tādējādi pašvaldība arī turpmāk saglabātu aktīvu līdzdalību ostās, kontrolētu tās īpašuma lietošanu un pašvaldības interešu ievērošanu.

Savukārt Liepājas SEZ, lai sekmētu privātā sektora līdzdalību SEZ pārvaldībā, paredzētas tiesības Liepājas pilsētas domei deleģēt Liepājas SEZ komercsabiedrību pārstāvi darbam kapitālsabiedrības padomē.

Likumprojektā ietverti pārejas noteikumi, ar kuriem paredzēta ostu pārvaldes modeļa maiņas īstenošana deviņu mēnešu laikā.

Plānots, ka apstiprinot grozījumus Likumā par ostām un Liepājas SEZ likumā, Ministru kabinets ar protokollēmumu noteiks atbildīgās personas, nepieciešamās rīcības un termiņus pārejas noteikumos paredzēto darbību veikšanai attiecībā uz jaunu kapitālsabiedrību izveidi, Liepājas SEZ pārvaldes un brīvostas pārvalžu likvidāciju un tiesību un saistību pārņemšanu.

Kā ziņots, trīs no valdības koalīcijas partneriem - "Jaunā Vienotība", nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"/"Tēvzemei un brīvībai/LNNK" (VL/TB/LNNK) un KPV LV - iepriekš neatbalstīja Liepājas SEZ pārveidošanu par valsts kapitālsabiedrību. Pret to iebilda arī vietējā pašvaldība.

Pievieno komentāru

Liepājā