Liepājas Pētertirgū atsevišķi tirgotāji pretojas cenu paralēlajai atspoguļošanai latos un eiro

Liepājas Pētertirgū kopumā tiek ievērota prasība par cenu paralēlo atspoguļošanu latos un eiro, tomēr ir atsevišķi tirgotāji, kuri pretojas šai prasībai, informē SIA "Liepājas Pētertirgus" menedžere Elizabete Farbotko.

"Jau kopš vasaras beigām mēs informējām tirgotājus, ka no 1.oktobra cenas jāatspoguļo gan latos, gan eiro. Īpaši aktīvi mēs par to atgādinājām septembra beigās," norādīja Farbotko.

Kopš oktobra pirmajām dienām tiek pārbaudīts, kā tirgotāji ievēro prasību par cenu paralēlo atspoguļošanu latos un eiro. Tirgotājiem tiek izdalītas arī tabulas, kurā santīmi un lati pēc oficiālā kursa pārrēķināti eiro valūtā. Katru dienu tirgū mēdz parādīties arī pa kādam jaunam tirgotājam - arī viņi tiek informēti par prasību cenas atspoguļot eiro valūtā.

"Tirgotāju skaits ir ļoti liels. Viņu vidū atrodas arī kāds, kas nevēlas atspoguļot cenas eiro valūtā un pretojas šai prasībai. Mēs viņiem skaidrojam, ka prasība ir obligāta un par tās neievērošanu viņus var sodīt. Tomēr 99,9% gadījumu problēmu nav," informēja Farbotko.

Tiek arī kontrolēts, vai cenas eiro valūtā pārrēķinātas pareizi, atbilstoši oficiālajam kursam. "Atsevišķos gadījumos nelielas kļūdas ir bijušas, taču tās ir ātri novērstas," norādīja Farbotko.

Kā ziņots, no 1.oktobra sākās cenu paralēlās atspoguļošanas periods, kad tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem preču un pakalpojumu cenas jānorāda gan latos, gan arī eiro.

Tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem cenas gan latos, gan eiro jānorāda, lai patērētāji pierastu pie jaunās valūtas un sagatavotos pārejai uz eiro.

Latvija eirozonai pievienosies 2014.gada janvārī, kļūstot par 18.eirozonas valsti. Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar oficiālo kursu - viens eiro ir 0,702804 lati jeb 1,42 eiro par vienu latu.

Pievieno komentāru

Liepājā