Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas pašvaldībai nav informācijas par "Liepājas metalurga" investora piesaistes procesu

Finansiālās grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" problēmu atrisinājums ir iestrēdzis un pašvaldība vēlētos, lai potenciālā investora meklējumu process būtu ātrāks, "Rietumu Radio" atzina Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija), paužot cerību, ka uzņēmums tomēr atsāks darbu.

"Diemžēl pašlaik pašvaldībai nav nekādas informācijas par to, kā virzās sarunu process ar potenciālajiem investoriem," atzina Ansiņš, piebilstot, ka jaunās uzņēmumā uzstādītās iekārtas un uzņēmuma ģeogrāfiskais novietojums sekmēs investora piesaisti.

Kā norādīja Ansiņš, Liepājas pašvaldība gadījumā, ja uzņēmums tomēr neatsāks darbu, ir gatava nodrošināt visas likumdošanā paredzētās sociālās garantijas un jau pašlaik nodrošina iepriekš "Liepājas metalurga" finansētā sporta kluba "Liepājas metalurgs" darbību - treniņu procesu bērniem un jauniešiem, kā arī sporta bāzu darbību. Par rīcību ļaunākā scenārija gadījumā, kā atzina Ansiņš, vairākkārt spriests Ministru kabinetā - tiek gatavots sociālais spilvens, aktivizēta Nodarbinātības valsts aģentūras darbība u.c.

Kā atzina Ansiņš, arī atsākot darbu, "Liepājas metalurgam" tik daudz darbinieku kā līdz šim nebūs vajadzīgs, un pieļāva, ka daļa varētu atrast darbu citos Liepājā strādājošos metālapstrādes uzņēmumos.

Kā ziņots, "Liepājas metalurgs" nonācis finanšu grūtībās, pārtraucis ražošanu un patlaban tiek pilnveidots tā tiesiskās aizsardzības plāns.

Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit S.p.A." - 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica "Liepājas metalurga" valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

LM tiesiskās aizsardzības plānā iecerēts noteikt parādu kapitalizācijas iespējas, uzņēmuma dažu cehu atdalīšanu un meitas kompāniju daļu pārdošanu, kā arī darbinieku skaita samazināšanu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma preses dienests.

Pirmdien noslēgusies piektdien iesāktā LM padomes un valdes kopsēde, kurā piedalījies arī uzņēmuma "kreditoru kluba" pārstāvis, valsts pilnvarnieks "Prudentia Advisors". Pēc LM padomes priekšsēdētāja Gunta Vilnīša teiktā, sanāksmē spriests, kā rūpnīcas tiesiskās aizsardzības plānu saskaņot ar "kreditoru kluba" interesēm.

Plānā paredzēts, ka uzņēmumam nepieciešamas 25 miljonu latu investīcijas apgrozāmo līdzekļu atjaunošanai, lai septembrī LM atsāktu ražošanu. Plāna projekts paredz nenodrošināto kreditoru parādu kapitalizāciju ar iespēju tos pārvērst akcijās.

Tāpat plāna projektā, kas vēl jāapstiprina tiesā, paredzēts pārdod LM daļas atsevišķās meitas kompānijās, atdalīt daļu pakalpojumus sniedzošo cehu kā atsevišķas juridiskas vienības, pārdot neizmantojamo kustamo un nekustamo mantu, beigt visa veida sponsorēšanas aktivitātes sportā un kultūrā, bet "Ledus halli" nodot nomā Liepājas pilsētas domei par vienu latu gadā.

LM strādniekiem jārēķinās, ka tiek plānots darbinieku skaita samazinājums, vienlaikus solot palielināt vidējo darba samaksu par 59 latiem mēnesī. Šo darbību rezultātā LM aizvien nodrošinās ar darbu līdz 1900 strādājošo, bet visu kreditoru ieguvums būšot vismaz 20 reizes lielāks nekā bankrota gadījumā, sola uzņēmums.

Pēc Vilnīša teiktā, sēdes dalībnieki secinājuši, ka LM ir moderns uzņēmums ar jaunākajām tēraudkausēšanas tehnoloģijām Eiropā, uzņēmumam ir izdevīgs ģeogrāfiskais stāvoklis, blakus dzelzceļa pievedceļš un neaizsalstoša osta. Sēdē secināts, ka vienīgais un valstij svarīgākais LM darbības atsākšanas modelis esot īstenot tiesiskās aizsardzības plānu.

"Sēdes dalībnieki saprata, ka valstij ir svarīgas sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas orientējoši 6,8 miljonu latu apmērā gadā. Svarīgs ir arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis - orientējoši 6,9 miljoni latu gadā," norāda Vilnītis.

Sanāksmē esot panākta vienošanās, ka LM norēķināsies ar valsti par Itālijas bankai "UniCredit" atmaksāto kredītu 51 miljona latu apmērā.

"Visa attīstība iespējama tikai pieņemtā plāna ietvaros," norāda Vilnītis, "turpretim bankrota gadījumā administrators uzņēmuma mantu varētu realizēt provizoriski par 26 miljoniem latu un nodrošināto kreditoru prasījumi, tostarp valsts prasījums, tiktu apmierināti labi ja 25% apmērā, bet nenodrošinātie kreditori "Latvenergo", "Latvijas Gāze", "Stemcor" un citi, visticamāk, neatgūtu neko."

Ticis runāts arī par to, ka līdz tiesiskās aizsardzības plāna izskatīšanai tiesā 26.augustā netiks rosināta LM bankrota procedūra. Uzņēmuma padome, valde un "kreditoru klubs" apņēmušies darīt visu, lai septembrī rūpnīca atsāktu ražošanu.

"Sagaidāms, ka Valsts kase pievienosies uzņēmuma apņēmībai atsākt LM darbību septembrī," piebildis Vilnītis.

Pievieno komentāru

Liepājā