Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas pašvaldība sola visas pilsētas funkcijas nākamgad nodrošināt 2013.gada apjomā

Neraugoties uz pilsētas lielākā uzņēmuma AS "Liepājas metalurgs" maksātnespēju un no tās izrietošo bezdarba pieaugumu un nodokļu ieņēmumu samazinājumu, Liepājas pašvaldība visas pilsētas funkcijas nākamgad nodrošinās 2013.gada apjomā, intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Liepājas mērs gan norādīja, ka ir pamatotas cerības uz "Liepājas metalurga" darbības atjaunošanos nākamajā gadā, tomēr pilsētas budžets tiek veidots bez ieņēmumiem no šī ražotāja darbības.

""Liepājas metalurgs" savu darbību ir pārtraucis, taču citās nozarēs ir vērojama izaugsme, līdz ar to nākamajā gadā pilsētas budžets nesamazināsies un būs pat dažus procentus lielāks," sacīja Sesks. Viņš gan uzsver, ka nākamā gada budžets veidots ļoti piesardzīgi un "Liepājas metalurga" darbības atjaunošana varētu ievērojami palielināt ieņēmumus, līdz ar to gada vidū vai rudenī izveidojušos pārpalikumu būs iespējams novirzīt tiem attīstības projektiem, kuri patlaban budžetā nav iekļauti.

Parasti gada vidū labākus rezultātus uzrāda arī tūrisma nozare un eksportējošie uzņēmumi, piemēram, osta, sacīja Sesks.

Galvenais nākamā gada budžetā būs cilvēku vajadzības, mazāk - infrastruktūras uzlabošana, sacīja Sesks, vienlaikus norādot, ka budžets tiek veidots divās daļās. Decembrī tiek pieņemts budžets, kurā redzami visi pilsētas pamata izdevumi, savukārt februāra beigās, kad būs aprēķināti 2013.gada rezultāti un zināms Eiropas Savienības fondu līdzekļu sadalījums, tiks apstiprinātas investīciju lietas. "Februāra beigās redzēsim tās infrastruktūras attīstības lietas, bez kurām pilsēta nevar pastāvēt," sacīja Sesks.

Lielākās izmaiņas izdevumu daļā plānotas saistībā ar atbalstu sociāli mazāk aizsargātajiem iedzīvotājiem. Tas ietver gan izdevumus sociālo pabalstu izmaksai, kam tiks novirzīts šī gada sociālā budžeta neiztērētais atlikums vairāk nekā pusmiljona latu apjomā, gan arī atalgojuma paaugstināšanu tiem pašvaldības struktūru darbiniekiem, kas līdz šim saņēmuši viszemāko atlīdzību - līdz 350 latiem jeb 500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Lēmums palielināt atalgojumu saistīts ar valstī noteiktās minimālās algas palielināšanos no 200 latiem uz 225 latiem jeb 320 eiro, sacīja Sesks, uzsverot, ka bērnudārzu auklītes, skolu tehniskie darbinieki, bibliotekāri un sociālie darbinieki saņems par 7% lielāku atalgojumu, lai saglabātu līdzšinējo atalgojuma diferenciāciju.

Atalgojuma izmaiņas skars aptuveni 700 strādājošos dažādās pašvaldības struktūrās.

Tāpat nākamā gada budžetā paredzēti arī līdzekļi, lai nodrošinātu bezmaksas sabiedrisko transportu pensionāriem, kas vecāki par 80 gadiem. Tāpat tiek risināti arī veselības apdrošināšanu pašvaldības struktūru darbiniekiem.

Vienlaikus pilsēta plāno īstenot arī konkurētspējas paaugstināšanas pasākumus, sacīja Sesks. Liepājas dome kopā ar Liepājas pilsētas Attīstības aģentūru un Ekonomikas ministriju strādā pie trīs industriālo teritoriju projektēšanas. Plānots, ka martā šie projekti varētu tikt apstiprināti, un tiks izveidotas vairākas vietas, kur uzņēmumiem ierīkot savas ražošanas telpas.

Kā ierasts, Liepāja tiks pārstāvēta arī galvenajās ostu un tranzītbiznesa izstādēs Krievijā, Vācijā, kā arī citās Eiropas un Āzijas valstīs. Tāpat, ņemot vērā situāciju ar "Liepājas metalurgu", gada sākumā būs intensīvi jāstrādā, lai potenciālie investori uzzinātu par iespēju iegādāties metalurģijas uzņēmuma aktīvus.

Kā ziņots, nākamā gada Liepājas pamatbudžetā nodokļu ieņēmumi plānoti 38,22 miljonu eiro apjomā - par 5,8% vairāk nekā šogad, paredz Liepājas pilsētas 2014.gada budžeta projekts.

Ienākumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa nākamgad plānoti 34,56 miljonu eiro apjomā, un tas ir par 7,9% vairāk nekā šogad. Savukārt ienākumi no nekustamā īpašuma nodokļa paredzēti 3,4 miljonu eiro apjomā, kas ir par 3,2% mazāk nekā šogad.

Pievieno komentāru

Liepājā