Liepājas pašvaldība sākusi darbu pie 2019. gada budžeta izstrādes

Visām Liepājas pašvaldības iestādēm oktobrī bija jāaprēķina nākamā gada uzturēšanas izdevumi, lai decembra vidū 2019.gada budžets varētu tikt skatīts un apstiprināts Liepājas domes sēdē, ceturtdien intervijā "Rietumu Radio" pastāstīja Liepājas pašvaldības izpilddirektors Ronalds Fricbergs.

Kā apgalvoja Fricbergs, kamēr netiks apstiprināta valdība, budžeta precīzu lielumu noteikt gan nebūšot iespējams, tāpēc ir paredzamas nobīdes no grafika. "Ja parasti decembrī no valsts puses tika apstiprināts budžets, tad tagad, pēc ziņām, kas ir manā rīcībā, izskatās, ka tas varētu notikt pat martā," norādīja pašvaldības izpilddirektors.

Pēc viņa paustā, arī valsts budžeta aizkavēšanās gadījumā visi procesi pilsētā turpināsies un Liepājas pašvaldība uzturēšanas budžetu apstiprinās decembrī, pieņemot, ka ieņēmumi būs ne sliktāki kā 2018.gadā, bet visi izdevumi tiks pakārtoti esošajam modelim.

No Fricberga paustā izriet, ka provizoriskas budžeta aprises ir zināmas un "tas cipars ir mazāks nekā 2018.gada budžets". Viņš apgalvoja, ka līdzšinējās valdības apņemšanās pašvaldībām no kopbudžeta atvēlēt 19.6% netiek pildīta. "Cipars, kas trešdien nonāca manā rīcībā, par to neliecina, bet ceru, ka viss mainīsies," sacīja Fricbergs.

Liepājas pašvaldības izpilddirektors stāstīja, ka pašvaldība ir mainījusi pieeju budžeta plānošanā. Pēc vairāku pārmetumu saņemšanas no kontrolējošām institūcijām Liepājas pašvaldība nodrošinās uzturēšanas izmaksu sasaisti ar attīstības plānu. "Visām iestādēm un kapitālsabiedrībām ir jāiesniedz plānotās attīstības lietas, kurām jābūt saskaņā ar attīstības plānu, un decembra mēnesī deputāti tās vērtēs," sacīja Fricbergs.

Pievieno komentāru

Liepājā