Liepājas pašvaldība dezinficēs izglītības iestādes un apsvērs iespēju Liepājas lidostā iebraukušajiem mērīt temperatūru 4

Liepājas pašvaldība dezinficēs izglītības iestādes, sabiedrisko transportu un apsvērs iespēju Liepājas lidostā iebraukušajiem pasažieriem mērīt temperatūru, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Viņa stāstīja, ka šodien Liepājas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijā tika pārrunāta aktuālā situācija un preventīvi veiktie pasākumi saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19". Līdz šim Liepājā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar jauno vīrusu.

Pēc Freidenfeldes teiktā, atbildīgās iestādes un speciālisti ziņoja, ka iedzīvotāju informēšanai par rīcību un profilakses pasākumiem jaunā vīrusa iespējamai izplatībai, Liepājā ir jau veikti vairāki informatīvi pasākumi gan skolās, gan ģimenes ārstu praksēs, ārstniecības iestādēs un pašvaldības iestādēs, kā arī par savu darbinieku informēšanu rūpējas arī privātie uzņēmēji.

"Tika nolemts piešķirt no rezerves fonda finanšu līdzekļus izglītības iestādēm dezinfekcijas un tīrīšanas līdzekļu iegādei. Uzdots Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldei apzināt potenciālās izmaksas," norādīja Freidenfelde.

Tāpat Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde atkārtoti lūgs vecākus sekot līdzi aktuālajai informācijai un izvērtēt, vai gaidāmajā pavasara brīvlaikā ir jādodas ceļojumos uz vīrusa skartajam zonām.

Tika rosināts Liepājas lidostā uzstādīt iebraukušo pasažieru temperatūras mērīšanas ierīci, kā tas ir lielākajās pasaules lidostās, un sabiedriskajā transportā pastiprināti veikt dezinfekcijas un tīrīšanas darbus, kā arī pēc iespējas biežāk vēdināt transporta līdzekļus un sabiedriskās telpas, piebilda pašvaldības pārstāve.

Rūpējoties par savu veselību un drošību vīrusu laikā, tika atgādināts par nepieciešamību pastiprināti pievērst uzmanību higiēnas un profilakses pasākumiem.

Saistībā ar "Covid-19" vēlreiz visi vienojās, ka sabiedrība tiek aicināta sekot līdzi aktuālajai informācijai Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā un sociālajos tīklos - tas ir arī galvenais informācijas iegūšanas avots, pauda Freidenfelde.

Viņa atgādināja, ka iedzīvotāji jebkurā situācijā tiek aicināti ievērot SPKC ieteikumus ceļotājiem un iedzīvotājiem, izglītības iestādēm, kā arī rīcību aizdomās par vīrusa slimību, vīrusa skartās teritorijas, kā arī citi vizuālie un informatīvie materiāli. Ja rodas aizdomas par iespējamo saslimšanu, iedzīvotāji lūgti nevis vērsties pie ģimenes ārsta vai slimnīcā, bet uzreiz zvanīt 113 - Neatliekamajam medicīniskās palīdzības dienestam, kam ir izstrādāts algoritms, kā rīkoties šādās situācijās.

Kā ziņots, jaunais koronavīruss pirmo reizi konstatēts 2019.gada 31.decembrī Ķīnā. Kopš tā laika tas reģistrēts vēl vairākos desmitos valstu. Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19".

Tomēr jaunais koronavīruss ceturtdien tika konstatēts Igaunijā, bet piektdien - arī Lietuvā un Baltkrievijā. Igaunijā konstatētajā gadījumā saslimušais Irānas pilsonis uz Tallinu bija ceļojis caur Rīgu. Visos šajos gadījumos inficētās personas kaimiņvalstīs ieradušās no vīrusa skartajām valstīm un teritorijām, konkrētajos gadījumos - no Irānas un Itālijas.

Latvijā no 28.februāra īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas-Romanjas, Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, - ir jāzvana uz 113.

Pie personām ar vieglas elpceļu infekcijas pazīmēm vienas dienas laikā dosies ārstniecības persona, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei, bet pati persona paliks mājās. Ja personai būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, NMPD šo personu nogādās stacionārā.

Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Persona informāciju par izmeklējumu rezultātiem saņems 24 stundu laikā.

Ja izmeklējumu rezultāti uz infekciju būs negatīvi, personai tiks noteikts mājas režīms līdz pilnīgai slimības pazīmju izzušanai. Pēc telefoniskas saziņas ģimenes ārsts izsniegs darbnespējas lapu. Ja izmeklējumu rezultāti apstiprinās saslimšanu ar "Covid-19" NMPD pacientu nogādās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā vai Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā.

Saslimšanas gadījumā SPKC uzsāks epidemioloģisko izmeklēšanu un apzinās iespējamās kontaktpersonas, kas varētu būt bijušas saskarsmē ar saslimušo.

NMPD brigādes, kas dodas paņemt analīžu materiālus laborotorai izmeklēšanai, strādā katru dienu no pulksten plkst.8 līdz plkst.22, un uz šo brigāžu darbu netiek attiecināti Ministru kabineta noteikumos noteiktie NMPD brigāžu ierašanās laiki uz izsaukumiem dzīvībai bīstamās situācijās. Analīžu materiālu piegāde laboratorijai notiek atkarībā no brigādei izstrādātā loģistikas maršruta un darba apjoma.

Kā uzsver SPKC, darbinieki, kas ieradušies no "Covid-19" infekcijas skartajām teritorijām un kuriem nav akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības pazīmes (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana), var turpināt savas ikdienas gaitas un veikt savus darba pienākumus. Šīm personām tiek rekomendēts novērot savu veselības stāvokli 14 dienas kopš izbraukšanas brīža no infekcijas skartās teritorijas, tai skaitā, veicot ķermeņa temperatūras mērīšanu divreiz dienā.

Tomēr, ja darba devējam pastāv bažas, ka darbinieks var radīt risku citu darbinieku un klientu veselībai, kā papildus pasākums tiek rosināts apsvērt darbu no mājām.

SPKC Aicina veselības aprūpes iestāžu darbiniekus, sociālās aprūpes iestāžu darbiniekus un izglītības iestāžu darbiniekus un bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējus, ja ir apmeklētas infekcijas skartās teritorijas, īpaši sekot savam veselības stāvoklim un nedoties uz darbu pat ar nenozīmīgām elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm. Tāpat centrs aicina darba devējus izvērtēt darbinieku komandējumu plānus un rūpīgi izvērtēt to nepieciešamību uz kādu no "Covid-19" infekcijas skartajām teritorijām.

"Covid-19" infekciju izraisošais koronavīruss izplatās, tieši kontaktējoties ar inficētu personu, ar sīkiem pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot, kā arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

....

Stulbums - kā jau zināms Covid-19 iespējams pārnēsāt nesaslimstot. Respektīvi temperatūras nebūs. Vēl arī jautājums- vai tik tas nebūs cilvēktiesību pārkāpums- mērīt temperatūru iebraukušajiem. Absurds.

pirms 9 mēnešiem, 2020.03.03 22:24

Noteikti nelidošu !!

Nu un ja nu es tiešām esmu saaukstējusies šajā visu ziemu tik rudenīgajā drēgnumā un man piemetās iesnas un uzlec kādi 37, ko tad ,kad atlidošu lidostā no Rīgas mani "arestēs" ??? Aizkavēs mani tās manas brīvdienas,kad atgriežos mājās lai atpūstos un vēl varbūt ilgāk un nokavēšu mācības un vēlāk pateiks ,paldies,atvainojiet!!?? Lai vispirms pasaka un pamato arī kādas citas pazīmes, kas liecina par to,ka man nepieciešams mērīt temperatūru,ja nevarat,tad kāda jums daļa gar manu temperatūru !!!

pirms 9 mēnešiem, 2020.03.05 11:56

vispar jau

pie katra veikala ,pie katrā valsts ,pašvaldības ,izglītības, veselības aprūpes iestādes durvīm būtu jabūt iespējai nodezinficēt rokas.

pirms 9 mēnešiem, 2020.03.04 11:02

Liepājā