“Liepājas papīru” nemaļ gadsimtu dzirnavas

AS “Liepājas papīrs” vadītājs Jānis Vilnītis uzņēmuma 110 gadu jubilejā ir ambīciju pilns. Pieckāršots apgrozījums pēdējo gadu laikā, un nupat uzbūvētais jaunais ražošanas korpuss ir tikai sākums – plānota līdzīga uzņēmuma iegāde Lielbritānijā, kas pavērtu lielas iespējas arī Liepājā ražotās produkcijas eksportam uz Rietumeiropas valstīm.

Depresijas laikā nebīstas svinēt
“Uzskatu, ka depresija un ekonomiskā lejupslīde ir lietas, kas jau ir notikušas, bet bez tā ir arī kaut kas labs. Mums ir darbs, klienti un labi darbinieki,” uzņēmuma jubilejas preses konferencē piektdien sacīja J. Vilnītis.

Ne tikai svinības prātā uzņēmuma vadībai un akcionāriem, bet arī lieli, ambiciozi plāni. Jau labu laiku akcionāri plāno iegādāties līdzīgu uzņēmumu Rietumeiropā, iespējamākais variants – Lielbritānijā, lai palielinātu apgrozījumu, kā arī eksporta apjomus no Liepājas ražotnes.

Līdz ar jaunā ceha izbūvi nozīmi zaudējušas telpas vecās Papīrfabrikas ēkas otrajā un trešajā stāvā. Arī par šīm telpām jau spriests. “Iespējams, nākotnē šeit izveidosim ar pašreizējo ražotni saistītu uzņēmumu, kam telpas būtu piemērotas,” pastāsta J. Vilnītis.

Pusmiljons par jauno korpusu
Līdz ar uzņēmumam nozīmīgo jubileju, pabeigts jaunais ražošanas korpuss, kura atklāšanā piedalījās ap 50 uzņēmuma klientu un partneru no dažādām valstīm. Pilsētas mērs Uldis Sesks “Liepājas papīram” dāvāja Liepājas karogu un svinīgi pārgrieza lentu pie ieejas jaunajā korpusā.

Tā būvniecība izmaksājusi 540 tūktošus latu, platība – 1000 kvadrātmetru. Šeit būs gan noliktavas, gan ražošanas telpas. Ražošanas telpās plānots attīstīt uzņēmumam jau tradicionālo uzlīmju ražošanu. Vēl 240 tūkstoši latu iztērēti kanalizācijas, apkures un pievadceļu, kā arī citu komunikāciju izbūvei.

“Jaunās iekārtas ir smagas, tādēļ ražošana tiek izvietota vienā stāvā,” paskaidro uzņēmuma tehniskais direktors Ilmārs Ozols-Ozoliņš. Jau 2. oktobrī jauno ražošanas cehu pieņems Valsts komisija, un uzņēmēji cer, ka tās lēmums būs pozitīvs.

Pēdējos gados noticis apvērsums
AS “Liepājas papīrs” pirmsākumi meklējami 1898. gadā, kad Viktors Šmits dibinājis kartona ražošanas uzņēmumu un uzbūvējis ražošanas ēku. Turpmāk līdz 1991. gadam te ražots kartons, dažāds papīrs un tā izstrādājumi.

Līdz ar jaunu apdrukas iekārtu iegādi un orientēšanos uz poligrāfiju, notika kvalitatīvs apvērsums apgrozījuma apjomos, jo sortimentā parādījās produkti ar daudz lielāku pievienoto vērtību. Tiesa, ideja patiesos augļus deva laika posmā pēc 2000. gada.
Uzlīmju ražošana un aizvien modernāku apdrukas iekārtu izmantošana ļauj iekarot jaunus tirgus un palielināt apgrozījumu. Kopš 2000. gada tas palielinājies no viena miljona eiro līdz pieciem miljoniem eiro gadā, atklāj AS “Liepājas papīrs” komercdirektors Armands Dejus.

Par lielāko vērtību uzskata cilvēkus
“Uzņēmums ir pārdzīvojis divus karus un revolūciju, dažādas varas, bet vienmēr tajā ražots papīrs vai tā izstrādājumi. Mums ir lielisks kolektīvs un vienmēr tāds ir bijis. Tā ir galvenā uzņēmuma vērtība,” uzskata J. Vilnītis.

“Man patīk šeit iegriezties. Atceros, šie nopietnie priekšnieki šeit atnāca vēl tādi pavisam zēni,” norādot uz direktoriem, stāsta bijusī uzņēmuma kadru daļas vadītāja Dagnija Melberga. Viņa ir arī uzņēmuma 110 gadu jubilejai veltītās grāmatas “Liepājas papīrs. Vējam un nedienām spītējot” autore.

Pievieno komentāru

Liepājā