"Liepājas papīrs" par 20% plāno samazināt enerģijas patēriņu

Poligrāfijas uzņēmums AS "Liepājas papīrs" šogad plāno pabeigt projektu, kura rezultātā ražotnes kopējais enerģijas patēriņš samazināsies par aptuveni 20%, intervijā "Rietumu Radio" sacīja AS "Liepājas papīrs" valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (RP).

Projekta īstenošanai saņemts bankas finansējums, kas nosegts ar 252 450 latu vērtu ķīlu - uzņēmuma krājumiem, pamatlīdzekļiem un prasījuma tiesībām.

Kā sacīja Vilnītis, uzņēmuma enerģijas patēriņa samazināšanai vēl šogad plānots saņemt divas iekārtas no Itālijas, savukārt kopumā līdz gada beigām plānots saņemt četras jaunas iekārtas.

Enerģijas patēriņa samazināšanai notiek jaunu ventilatoru izbūve, kas ir tikpat jaudīgi, taču patērē mazāk enerģijas. Tāpat tiek iegādātas modernākas ražošanas iekārtas, kurām vairs nav nepieciešamas tik jaudīgas vadības sistēmas.

"Liepājas papīra" pamatdarbība ir pašlīmējošo etiķešu, termosarukuma plēves etiķešu ražošana, kā arī kancelejas preču tirdzniecība.

2012.gadā uzņēmumā strādājuši 94 darbinieki, un tā kopējais apgrozījums sasniedzis 4,58 miljonus latu, ierindojot to 8.vietā starp visiem Liepājas uzņēmumiem. Pagājušo gadu "Liepājas papīrs" noslēdza ar 105 000 latu peļņu.

Pievieno komentāru

Liepājā